Osijek lakoćom do pobjede

Mierez potopio Goričane

S pravom se malobrojni gorički navijači pitaju što i kako sljedeće sezone
SuperSport HNL, 32. kolo, HNK Gorica – NK Osijek Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Gorice pred svojim su navijačima doživjeli još jedan poraz. Osijek je na krilima Miereza stigao do 3:0 pobjede kojom je učvrstio četvrto mjesto.

Sa strane Gorice bila je to još jedna blijeda partija domaćeg sastava, koji nije niti sjena momčadi koja je jesenas rušila klubove vodeće trojke. Osječani su se od početka nametnuli kao momčad koja želi pobjedu, dok su se domaći igrači uglavnom orijentirali na obranu, koja je odolijevala do nadoknade prvog dijela u kojoj je Osječane u vodstvo doveo Ramon Mierez, koji je Banića matirao s nekih desetak metara.

Nade domaćina Mierez je slomio u drugih 45. minuta u kojima je s dva pogotka zapečatio sudbinu Goričana. Najprije je u 52. minuti podebljao osječko vodstvo, da bi u 80. postavio konačnih 0:3 upisavši šesnaesti ovosezonski zgoditak.