Ivanić-Grad

DSC_7055
Dobitnik Povelje Zagrebačke županije

VIDEO Ovo je Marko Klak, istaknuti društveni djelatnik koji doprinosi očuvanju lokalnog identiteta

Na nedavno održanoj svečanoj sjednici Županijske skupštine povodom Dana Zagrebačke županije – 17. srpnja, jedan od dobitnika Povelje...

WhatsApp Image 2026-08-14 at 18.30.15 (1)
Uz blagdan Velike Gospe

FOTO Održano tradicionalno hodočašće pješaka Župe sv. Martina biskupa u Svetište Majke Božje Bistričke

Župljani župe sv. Martina biskupa Martinska Ves i ove godine su nastavili višestoljetnu tradiciju zavjetnog hodočašća pješaka u naše...

751563244_4562460537404969_8693137701150408958_n
Upravo javlja policija

Iz Save kod Lijevog Dubrovčaka izvučeno tijelo muškarca

U nedjelju poslijepodne policijski službenici izvukli su iz rijeke Save kod Lijevog Dubrovčaka tijelo muškarca čiji je nestanak prijavljen...

Zagreb: Nepoznati počinitelj opljačkao poslovnicu pošte u Botincu
Uhićenje na djelu

Maloljetnici u Ivanić-Gradu provalili u aparat s artiklima

Zagrebačka policija izvijestila je o uhićenju na djelu u Ivanić-Gradu. Kako se navodi u dnevnom izvješću, policijski službenici su u...

IMG-20260729-WA0030
Hod Franjevačke mladeži

FOTO Mladi franjevci i članovi Franjevačke mladeži na hodočašću do Marije Bistrice dočekani u Posavskim Bregima

U ponedjeljak 27. srpnja, započeo je XXIX. hod Franjevačke mladeži Zagrebačkog područnog bratstva koji traje do 6. kolovoza. Ovogodišnje...

20260216_091328
Veliki interes studenata

Veleučilište Ivanić-Grad sve je traženiji odabir studenata

Odlukom Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada, 2015. godine osnovano je Veleučilište Ivanić-Grad, a kao samostalna visokoškolska ustanova...

IMG-20260721-WA0030
Hodočašće u Bosanski Brod

Vjernici Župe svetog Maksimilijana proslavili svetog Iliju

Na blagdan sv. Ilije proroka, u ponedjeljak, 20. srpnja, vjernici Župe svetog Maksimilijana biskupa iz Posavskih Brega, uz nekolicinu...

WhatsApp Image 2026-07-17 at 23.28.41
Najznačajnija manifestacija tradicijske kulture

FOTO KUD „Ogranak seljačke sloge” Posavski Bregi predstavio bogatu posavsku baštinu na 60. Međunarodnoj smotri folklora u Zagrebu

Kulturno-umjetničko društvo „Ogranak seljačke sloge” iz Posavskih Brega uspješno je nastupilo na jubilarnoj, 60. Međunarodnoj smotri...

bicikl prometna nesreća policija
Policija utvrđuje sve okolnosti

Vozač mopeda teško ozlijeđen nakon naleta na psa u Ivanić-Gradu

U prometnoj nesreći koja se u četvrtak oko 10:15 sati dogodila u Ivanić-Gradu, teško je ozlijeđen 54-godišnji vozač mopeda nakon što je na...

U Vrpolju započela 24-satna akcija nadzora brzine u prometu
Stop policija

Vikend rekorder zaustavljen u Ivanić-Gradu, pogledajte koliko je napuhao ovaj 39-godišnjak

U noći sa subote na nedjelju tijekom provođenja preventivno-represivne akcije „Aktivnosti na zaustavljanju nepovoljnog trenda stanja...

Zagreb: Vatrogasci gase automobil u ulici Vrtni put
Nitko nije ozlijeđen

Vatrogasci spriječili katastrofu u Ivanić-Gradu: Planulo u dvorištu obiteljske kuće, vatra gutala gospodarski objekt

Policijska uprava zagrebačka izvijestila je o požaru koji se u petak poslijepodne dogodio na području Ivanić-Grada. U Marekovićevoj ulici,...

WhatsApp Image 2026-07-06 at 20.12.35 (3)
Natjecanje s brentačom

Mladi vatrogasci DVD-a Husain i Popovača pobjednici prvog Kupa DVD-a Dubrovčak Lijevi

Protekle subote u organizaciji DVD-a Dubrovčak Lijevi održan je premijerni Kup za djecu od 6 do 12 godina, koja su se natjecala u vježbi

20260705_181454
Druženje uz rijeku Savu

FOTO Prvo “Leto na Posavine” opravdalo očekivanja i najavilo novu tradiciju

Nakon što su se slegli prvi dojmovi, organizatori s velikim zadovoljstvom mogu zaključiti kako je prvo izdanje “Leto na Posavine” ostvarilo...

Capture
PODCAST 01 PORTALA

Marko Klak: Baština nije samo nošnja, nego i škola, kuća, govor i ljudi

Baština nije samo ono što stoji u muzejskoj vitrini. Nije samo narodna nošnja, stara fotografija ili predmet s tavana. Baština je i...

images
Novo lice na Zelenjaku

Franko Barišić novi trener Naftaš Ivanića

Dojučerašnji trener Vrbovca, Franko Barišić novi je trener nogometaša naftaš Ivanića, koji će u sezoni 2026./2027. igrati u 3. NL Centar...

Zagreb: Dodjeljena sredstva za projekt “Izgradnja obilaznice Volavje – Petrovina”
Važni prometni koridori

Božinović najavio obilaznice na području Ivanić-Grada i Dugog Sela

U Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture potpisan je 16,5 milijuna eura vrijedan ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za izgradnju...

DSC_2759
Brojni navijači razočarani

ŠOK SA ZELENJAKA Ivica Blažević više nije trener Naftaš Ivanića

Dani slavlja su prošli. Na Zelenjaku je započelo slaganje priče za 3. NL Centar, u koju ih neće povesti Ivica Blažević-Ćiro, koji je osvojio

Malino: U slijetanju vozila u kanal smrtno stradao muškarac
Upravo javlja policija

TEŠKA PROMETNA NESREĆA U IVANIĆ-GRADU Jedna osoba poginula

Zagrebačka policija izvijestila je kako je u teškoj prometnoj nesreći u Ivanić-Gradu jedna osoba smrtno stradala. Do nesreće je došlo u...

DOM GLAVNA
Na terenu

FOTO Više od 4,2 milijuna eura uloženo u energetsku obnovu doma zdravlja i Osnovne škole Đure Deželića u Ivanić-Gradu

Energetski su obnovljene zgrade doma zdravlja i OŠ Đure Deželića u Ivanić-Gradu, čime se osjetno smanjuju troškovi energije i povećava...

hitna pomoć
U krugu poduzeća

EKSPLOZIJA U IVANIĆ-GRADU Dvojica radnika teško ozlijeđena

Dvojica zaposlenika u dobi od 41 i 49 godina teško su ozlijeđena u eksploziji koja se dogodila u utorak oko 14 sati u krugu

IMG-20260606-WA0024
Nakon šest godina ponovno u župnoj crkvi

Prvopričesnici Župe svetog Maksimilijana primili sakrament Prve Svete Pričesti

U nedjelju, 31. svibnja, u župi svetog Maksimilijana biskupa u Posavskim Bregima, osamnaestero prvopričesnika primilo je sakrament Prve...