Sve po starom

Uvjerljivim porazom u Grčkoj Hajduk eliminiran iz Europe

Odjidja-Ofoe i Diallo darivali PAOK
Solun: Uzvratni susret 3. pretkola UEFA Konferencijske lige, PAOK – Hajduk VASILIS VERVERIDES/MOTION TEAM/PIXSELL

Nogometaši Hajduka nisu se uspjeli plasirati u posljednje, 4. pretkolo Konferencijske lige. U uzvratnom dvoboju 3. pretkola u Solunu izgubili s od domaćeg PAOK-a s 3-0.  Pogotke za domaće postigli su Stefan Schwab (12-11m) i Andrija Živković (79, 85).

Ključnim se pokazalo razdoblje od 8. do 12. minute kada Hajduk nije iskoristio “zicer” za vodstvo, a onda i primio pogodak iz kaznenog udarca. U obje te situacije loše je reagirao iskusni Odjidja-Ofoe. Njemu je u 8. minuti Kotarski dodao loptu ravno u noge na 20-ak metara od gola, ali Belgijanac, umjesto da sam odmah puca, proigrava Livaju čiji je udarac bio blokiran.

Odmah u sljedećem napadu PAOK-a Odjidja-Ofoe je nespretno u svom kaznenom prostoru srušio Konstanteliasa, a njemački sudac Stegemann je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je kapetan Schwab. Do kraja prvog poluvremena Hajduk je bio bolja momčad, stvarao prilike, ali ih i promašivao. U 32. minuti Krovinović je ubacio s lijeve strane, ali Melnjakov udarac glavom prohujao je pored gola, u 40. minuti ubacio je Melnjak, a Koulierakis je nespretno odbio no lopta je prohujala tik pored vratnice, pokušaj Krovinovića s 20-ak metara u 45. minuti obranio je Kotarski, dok je u trećoj minuti nadoknade ubačaj Livaje Sahiti glavom poslao pored gola.

Početkom nastavka odličnu priliku za PAOK imao je Konstantelias, ali njegov udarac na dodavanje Živkovića obranio je Lučić. Posljednju priliku za poravnanje Hajduk je imao u 67. minuti kada je pokušao Benrahou, ali je njegov udarac s 10-ak metara odlično zaustavio Kotarski.

A onda je na scenu stupio Diallo, priučeni stoper Hajduka u 79. minuti je nonšalantno ostavio loptu Brandonu na rubu svog kaznenog prostora, uslijedilo je dodavanje za Živkovića koji se ubacio u kazneni prostor i iz blizine mirno matirao Lučića za 2-0. Neuvjerljivi Diallo u 84. minuti je napravio i prekršaj na Ozdojevu na 18 metara od svog gola, slobodni udarac izveo je Živković, lopta se na putu prema mreži odbila od leđa Mikanovića i prevarila Lučića.