Nije izveo planiranu vježbu

Tin Srbić bez obrane europskog naslova, u finalu zauzeo šesto mjesto

Zagreb: Otvaranje gimnastičkog centra u sportskoj dvorani u Lučkom Luka Stanzl/PIXSELL

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić finale preče u talijanskom Riminiju završio je na šestom mjestu s ukupnom ocjenom 14,066.

Srbić je ostao bez odličja zato što nije uspio izvesti planiranu vježbu pa mu je početna ocjena s najavljenih 6,3 snižena na 5,5, što je čak i niže od početne ocjene iz kvalifikacija (5,7).

Novi europski prvak je Ukrajinac Ilja Kovtun, član GD “Osijek-Žito”, koji je osvojio zlatnu medalju s ocjenom 14,600, nadmašivši drugoplasiranog Litavca Roberta Tvorogala (14,566) zato što je za jednu desetinku boda imao višu početnu ocjenu. Brončano odličje osvojio je Cipranin Marios Georgiou (14,366).