U preostala dva kola treba im jedan bod

Pioniri HNK Gorice na korak do osvajanja naslova prvaka

440394003_957462413049669_6783223582270847720_n

Pobjedom protiv Varaždina 2:1 pioniri HNK Gorice stigli su na korak do povijesnog uspjeha – osvajanja naslova prvaka 1. HNL.

Goričane je u vodstvo doveo Elisandro Aranha Kožina ranim pogotkom već u 5. minuti, no vrlo brzo su gosti izjednačili preko Lovre Mikulčića. Rezultat je ostao nepromijenjen do kraja prvog poluvremena, tako da se na odmor otišlo s 1-1. U 61. minuti dosuđen je kazneni udarac kojeg je realizirao Francis Chinedu Echue i tako osigurao Gorici nova tri važna boda na putu prema konačnom cilju.

Dva kola prije kraja momčad trenera Borisa Trivunova na vrhu je poretka s 55 bodova, sedam više od vršnjaka Hajduka i Lokomotive, koji imaju i utakmicu manje. U sljedećem kolu Goričane očekuje gostovanje u Solinu, dok u posljednjem kolu u Veliku Goricu stiže Rijeka.