Petarda na Sajmištu, Vrbovec-Dugo Selo 5-0

Vrbovec je uknjižio tri vrijedna boda i produžio nade za opstanak
vr-ds

Na Sajmištu je danas pukla petarda. Vrbovec je na svom terenu u vječitom susjedskom derbiju, nadigrao Dugo Selo i pobijedio 5-0. Dvostruki strijelci bili su Josip Colarić i igrač utakmice Alen Babić, te jednom Dino Tomas.

Od početka susreta domaćin je nametnuo tempo i već u 11. minuti Josip Colarić propušta veliku šansu. Isti igrač glavom je lijepo tukao šest minuta kasnije, ali je lopta završila u korneru. A, onda Colarić postiže prvi, od svoja dva pogotka u 26. minuti. Samo minutu kasnije zabio je i drugi gol, na asistenciju Sliškovića (koji je tijekom susreta za pogotke asistirao još četiri puta). Tri minute kasnije trebao je zabiti i Martinović, ali je njegov „zicer“ završio preko gola. Tomas je u 38. minuti zabio za novo vodstvo, a tri minute kasnije opasno je tukao Domagoj Colarić, ali je lopta prohujala pore okvira gola.

U nastavku susreta, u 63. minuti s 18 metara opalio je Trošić, a golman loptu skreće u stativu, pa u korner. Posljednja dva pogotka zabio je mladi Alen Babić. Najprije u 65. minuti iskosa, u bliži kut, nakon briljantne solo-minijature, a svoj drugi u 88. minuti susreta. Na oko 16 metara dobio je povratnu loptu i opalio neobranjivo.

Vrbovec je tako uknjižio tri vrijedna boda i produžio nade za opstanak, ali se i revanširao susjedima za jesenašnji poraz 0-4. Iduće kolo Crveni idu na teško gostovanje u Kurilovec.