3. NL Centar

Debeli, crni oblaci ozbiljno su se, eto, nadvili nad Sajmištem, nakon današnjeg poraza
vs

Još jednu gorku pilulu morali su u srijedu progutati nogometaši Vrbovca. U 28. kolu na svom su terenu poraženi od Segeste 1-2. Bio je to Crvenima peti u nizu, a ukupno deveti poraz samo ovog proljeća.

Gostima iz Siska pripao je sam početak, inače borbenog i živog susreta. Elijah je već u 4. minuti izbio iskosa pred domaćeg vratara, ali je Zrinščak dobro ušao u blok. No, samo dvije minute kasnije na semaforu je pisao 0-1. Kontru je povukao Elijah i ubacio pred domaća vrata, a ovdje je iskosa pogodio Đurić.

Imali je domaćin dva pokušaja iz slobodnih udaraca u 9. i 13. minuti, ali su udarci Josipa Colarića završili iznad grede. Onda je u 24. minuti domaćin pred Segestinim vratima izveo dužu akciju, koja je završila izjednačujućim pogotkom; autogol je zabio Vučak, iako je na sigurnoj lopti bio domaći napadač Martinović.

Segesta je do novog vodstva mogla doći u 59. minuti, kada je najopasniji njen pojedinac pogodio stativu. Malo kasnije Josip Colarić iz voleja s ruba šesnaesterca tuče tik iznad prečke, a u 67. minuti Elijah pogađa za pobjedu svoje momčadi. Minutu kasnije Martinović s oko 5 metara glavom, tuče malo iznad grede.

Osim utakmice u Vrbovcu u današnjim susretima još su igrali; HAŠK-Samobor 3:1, Lukavec-Maksimir 1:4, Kurilovec-Ravnice 2:1, Sava Strmec-Bistra 2:0, Vrapče-Karlovac 1919 0:1, Dinamo (OO)-Lučko 1:1, Trešnjevka-Gaj Mače 2:1 i Mladost (P)-Ponikve 3:0.