Rukometna poslastica za kraj vikenda

Goričkim rukometašima bod u Sesvetama; sjajna igra Ivana Laljeka i Hrvoja Cekovića

Iako se činilo da će Sesvete nakon prvog poluvremena stići do “punog plijena“, momčad Gorice u nastavku je pružila odličan otpor
DSC_1713

Zadnju utakmicu 4. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, odigrali su Sesvete i Gorica. Bila je to prava rukometna poslastica za kraj vikenda, koja je završila podjelom bodova – 33:33. Iako se činilo da će Sesvete nakon prvog poluvremena stići do “punog plijena“, momčad Gorice u nastavku je pružila odličan otpor.

U uvodnim minutama susreta, igralo se pogodak za pogotkom da bi dominaciju na svom terenu, Sesvete prvi put potvrdile u 11. minuti pri rezultatu 8:4. Prednost domaćina u prvih 30 minuta bila je uglavnom četiri pogotka razlike, u nekoliko navrata i pet (15:10, 17:12,…). S rezultatom 19:15 završilo je prvo poluvrijeme. Početak drugog poluvremena, ponovno je vratio rezultat na početak jer je Gorica prvo sa serijom od tri, a onda i dva pogotka stigla do izjednačenja 21:21, u 38. minuti.

Raspoloženi su bili i domaći i gostujući igrači pa nijedna momčad nije uspjela doći do vodstva većeg od minimalnog. Tako se igralo do 53. minute kad Sesvete odlaze na +2 (30:28), a onda i na +3 (31:28). Iako se tad činilo da je domaćin prelomio utakmicu u svoju korist, momčad Gorice nije se složila s tim pa je uslijedila izrazito uzbudljiva završnica. Dvije minute prije kraja, na semaforu piše 32:32. Do kraja dvoboja još smo vidjeli po jedan pogodak na svakoj strani za konačnih 33:33. Sesvete su imale zadnji napad za pobjedu, ali nisu ga uspjeli realizirati pa je tako svaka momčad dobila po bod.

Strijelce Sesveta predvodio je Ivan Dumenčić s osam zgoditaka, dok je u redovima Gorice odličan bio Ivan Laljek s 10 golova, a stopostotnu realizaciju imao je Hrvoje Ceković, koji je susret završio sa stopostotnim učinkom 9/9.

-Bila je to jedna čvrsta utakmica, egal, moglo je otići ili na jednu ili na drugu stranu i ovo je možda najzaslužnije i najpoštenije. No, idemo dalje i idemo se boriti za to treće mjesto i za Ligu za prvaka- prokomentirao je Ivan Laljek utakmicu.