Pobjedom u zadnjem jesenskom kolu danas na Sajmištu protiv Kurilovca, Vrbovčani su osigurali mjesto u „gornjem domu“ trećeligaške ljestvice
vk1

Pobjedom u zadnjem jesenskom kolu danas na Sajmištu protiv Kurilovca, Vrbovčani su osigurali mjesto u „gornjem domu“ trećeligaške ljestvice. Goste iz Turopolja savladali su 2-1, nakon preokreta u drugom dijelu susreta; prvu su dionicu dobili gosti. Time su i ispunjena očekivanja Uprave i stručnog stožera uoči ovog, posljednjeg jesenskog dvoboja, čime su dodatno podebljali svoj saldo.

Početnih dvadesetak minuta domaćin je imao blagu inicijativu, a onda su zaprijetili gosti – Selman u 21., pa Resler u 40. minuti ozbiljno su zaprijetili domaćoj mreži, a onda su minutu kasnije i zabili; nakon slobodnog udarca najprisebniji pred Zrinščakovim vratima bio je Kristijan Popović. Mogao je Bakula minutu nakon toga i povisiti vodstvo, jer se našao oči u oči s domaćim vratarom, koji je sjajno reagirao.

Kad je u poluvremenu, umjesto juniora Biškupov pomoćnik Igor Ratkajec (šef klupe Vrbovca i ovu je utakmicu pratio s tribina, op.a.) uveo u igru Sliškovića, Josipa Colarića i Nakića, stvari su se počele odvijati sasvim drukčije.

Već u 47. minuti zabija Slišković, preciznim i prizemnim udarcem s ruba 16-erca, nakon što ga je idealno s desne strane povratno poslužio Domagoj Colarić. Deset minuta kasnije briljantnu akciju izveli su Nakić i Josip Colarić, ali netko od bijelih izbija loptu s gol-crte. I onda, u 60. minuti, domaćini postižu novi pogodak. Tukao je Slišković, a na odbijenu loptu budno je reagirao Josip Colarić i zabio je 2-1 – pokazat će se za konačan rezultat. Bio je to 12. pogodak najboljeg vrbovečkog i trećeg strijelca Središta! Imao je domaćin još dvije prilike za pogodak u 63. i 69. minuti, a onda su ozbiljno zaprijetili Kurilovčani (74. i 85. minuta), ali se rezultat nije mijenjao.

Sve u svemu, posjetitelji su mogli uživati u odličnoj predstavi s pregršt stopostotnih šansi i tri lijepa pogotka, ali na kraju koje su ozareni bili domaćini. S pravom, budući da su na kraju ove dionice uknjižili ukupno 27 bodova (lani tek pet!). Vjerni tradiciji, Uprava kluba je i ovaj put nakon utakmice sve aktere (ekipe i gledatelje) počastila sjajnim grahom.