Rukometaši Gorice s uvjerljivih 40:27 svladali su Dubravu
DSC_8686

Trebao je to biti derbi, ali neizvjesnost je izostala. Rukometaši Gorice s uvjerljivih 40:27 svladali su Dubravu, a najbolji komentar cijele utakmice dao je gostujući igrač Tomi Vozab koji je kazao kako su “ostali u Koledinečkoj bb u Dubravi”. I nije pogriješio, jer domaća je momčad odigrala sjajnu utakmicu i već u ranoj fazi utakmice slomila sve nade gostiju da u Velikoj Gorici mogu do pozitivnog rezultata.

Već u 5. minuti gostujući trener Krešo Ivanković kod goričkog vodstva 5:1 zatražio je minutu odmora. Nije pomoglo, jer Gorica je nastavila u istom ritmu te je u 15. minuti imala pomalo nestvarnih +9 (14:5). Najbliže što su gosti uspjeli doći bilo je -6, a razlika je u drugom dijelu već na startu otišla na dvocifrenih +10 (25:15), da bi u posljednjim minutama domaći sastav u dva navrata imao i +14 (39:25, 40:26).

Visoku prednost domaći trener Hrvoje Pekera koji je susret odradio umjesto odsutnoga Andrije Nikolića iskoristio je kako bi priliku za igrom pružio i plejadi mladih igrača (Turčić, Baković, Turkalj, Solariček), kod kojih valja istaknuti učinak Zvonimira Turkalja koji je postigao dva zgoditka.

Gorica je goste prvenstveno slomila sjajnom igrom u obrani, koja je omogućila niz laganih pogodaka iz kontri koje je istrčavao Juro Čakarić koji se 9 puta upisao među strijelce. Ipak, prvo ime susreta bio je maestralni Lucijan Bura koji je postigao nevjerojatnih 16 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 8. KOLO
HRK GORICA – RK DUBRAVA 40:27 (21:14)
HRK GORICA: Turčić 2 obrane, Ceković 3, Turkalj 2, Laljek 2, Goričanec 3, Baković, Cikatić 1, Čakarić 9, Solariček, Jozepović, Sladoljev 12 obrana, Bura 16, Barišić, Tomašić 3, Gal 1. TRENER: Hrvoje Pekera
RK DUBRAVA: Sunajko 1 obrana, Vozab 3, Barbić 3, Matov 1 obrana, Mandić 4, Šalić, Kajba 7 obrana, Turčić, Lisac 5, Molc 1, Malbašić 4, Sofić 1, Jurić 2, Farkaš, Kaštelan 1, Komljenović 3. TRENER: Krešo Ivanković