Vrbovčani iz Vrapča kući pjevajući

Josipovo u režiji Vrbovčana
Vrbivec spreman (Custom)

„Josipovo u Vrbovcu!“ – ushićen bio je predsjednik NK Vrbovca Mato Jelić, nakon što su njegove trupe u subotu poslijepodne osvojile tri važna boda u gostima kod Vrapča. Pobijedili su domaćina 2-1, golovima dvojice Josipa – Colarića i Sliškovića. Kako je jučer bio i blagdan sv. Josipa i ovaj podatak dodatno je dobio ne značaju i simbolici, pa je i razumljiva radost predsjednika vrbovečkog trećeligaša.

Vrbovec je poveo već u 6. minuti pogotkom Josipa Colarića. Početkom drugog poluvremena domaćin je uspio poravnati rezultat, pogotkom Prolete. Malo kasnije i imao stopostonu šansu za preokret, ali je „zicer“ skinuo vratar Zrinščak. Naći će se popularni Zrina u glavnoj ulozi i u 51. minuti, kada je obranio kazneni udarac. A, onda u 81. minuti konačnih 2-1 za Vrbovec postavlja Slišković, za veliko slavlje.

Vrbovec sada ima 31 bod na 9. mjestu a iduće kolo dočekuje Bistru, koja je u subotu doma dobila Trešnjevku i sada za Crvenima zaostaje 5 bodova.