Slavlje Gorice u Koprivnici, slavljenik Kalik dvostruki strijelac

Belupo je poveo preko Laušića, a Gorica je preko Kalika preokrenula rezultat
Koprivnica: Slaven Belupo i Gorica u 15. kolu prve HNL Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 15. kola 1. HNL,  HNK Gorica je kao gost svladala Slaven Belupo sa 2-1. Domaće je u vodstvo doveo Marin Laušić (43), no gosti su preokrenuli s dva pogotka glavom Anthonyja Kalika (45, 62).

Slaven je do prednosti stigao uz veliku dozu sreće, Laušić je u 43. minuti prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora, ušao u gostujući 16-erac i zatim okružen trojicom igrača Gorice uputio udarac. Lopta se odbila od jednog igrača u bloku i završila u mreži. No, samo dvije minute potom slavljenik Kalik, koji je u petak napunio 24 godine, poravnao je na 1-1 preusmjerivši glavom s pet metara ubačaj Fruka iz kuta u mrežu.
Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti, Keita je pobjegao domaćoj obrani po lijevom krilu i uputio ubačaj na koji je u punom trku natrčao Kalik i još jednom se upisao u strijelce.