Pobjeda u grotlu Dvojke Doma sportova

Futsal Dinamo finalnu seriju otvorio je pobjedom
Zagreb: Futsal Dinamo nakon produžetaka pobijedio Olmissum u prvoj utakmici finala Matija Habljak/PIXSELL

Finalnu seriju prvenstva Hrvatske Futsal Dinamo otvorio je 6:4 pobjedom protiv Olmissuma. Dinamo nošen gromoglasnom podrškom više od 2500 navijača do pobjede je stigao tek nakon produžetaka. U regularnih 40 minuta rezultat je bio 3:3, no u dodatnih deset minuta ukazao se sjajni Luka Perić koji je s tri pogotka uništio Omišane.

Bila je to tvrda i čvrsta utakmica prepuna preokreta u kojoj je moglo uživati više od 2500 navijača. Nakon prvog dijela mreže su mirovale, a sjajan je na golu Olmissuma bio Rozga, koji je zaustavio niz teških udaraca. Na krilima njegovih obrana gosti su čekali svoju priliku koja im se ukazala u 27. minuti kada Bukovec Olmissum dovodi u vodstvo.

Dinamo je pojačao pritisak i šest minuta kasnije nakon sjajnog pogotka Zonjića koji je vratio stvari na početak. Veselje na tribina nije se stišalo, a domaća momčad je povela. Gosti su napravili šesti akumulirani prekršaj što je bio znak da Tihomir Novak uzme loptu i pospremi je iza leđa Rozge. U završnicu susreta gosti uvode dodatnog igrača u polju, što im se isplatilo u 38. minuti kada Sekulić pogađa za 2:2.

Uzbuđenjima tu nije bio kraj, jer 13 sekundi prije kraja Čekol zabija za novo vodstvo Dinama, koje igrači Olmissuma poništavaju u sljedećem napadu i odvode utakmicu u produžetak, gdje je briljirao trostruki strijelac Luka Perić (posebno efektan bio je drugi gol, op.a) za veliko slavlje Dinamovaca i njihovih navijača.

U seriji na tri pobjede Dinamo tako vodi s 1:0, a već u ponedjeljak u Dvojci Doma sportova od 19 sati nas očekuje vjerujemo novi spektakl.