Junak mladi Anton Matković

Lokomotiva na Opus Areni pala bez ispaljenog metka. Osijek bliži Europi

U borbi za četvrto mjesto i Europu Osijek je s 3:1 pobijedio neprepoznatljivu lošu Lokomotivu
Osijek i Lokomotiva sastali se u 33. kolu SuperSport HNL-a Borna Jaksic/PIXSELL

U izravnom okršaju za četvrto mjesto, posljednjem koje vodi u Europu Osijek je na Opus Areni s 3:1 svladao izravnog konkurenta Lokomotivu, napravivši veliki korak prema konačnom cilju. Junak susreta bio je dvostruki strijelac Anton Matković.

Osijek je bio daleko bolja i opasnija momčad od Lokomotive, koja je odigrala jednu od najlošijih utakmica ovoga proljeća. U prvom dijelu Lokosi su uspjeli održati nulu, no nakon isključenja Bartoleca u 57. minuti, bilo je pitanje kada će kapitulirati vratar Čavlina. Osam minuta kasnije nakon centaršuta Bukvića lopta je došla do Matkovića koji je probio Čavlinu za Osječko vodstvo, koje je u 76. podebljao prvi strijelac lige Ramon Mierez.

Sjajnu utakmicu Matković je zaokružio drugim golom u 79. minuti kada je iz blizine zatresao mrežu zagrebačkog sastava, čiji je poraz u smiraj utakmice ublažio Marin Šotiček.

Četvrti Osijek sada ima 51 bod, četiri više od pete Lokomotive. Osim toga, Osječani su bolji i u međusobnim ogledima pa je njihova prednost uoči zadnja tri kola nešto i osjetnija.