Nikad zanimljivija završnica rukometnog prvenstva

Pobjedom u Križevcima rukometaši Gorice osvojili Ligu za ostanak

HRK Gorica pobjedom 30:26 u Križevcima kod KTC-a osvojila je prvo mjesto u Ligi za ostanak, dok je KTC takvim raspletom preselio u rang niže
DSC_1118

Nikad zanimljivija i nikad neizvjesnija završnica rukometnog prvenstva. Čak sedam klubova “visilo” je uoči posljednjih 60 minuta. Sigurni su bili jedino Gorica i Metković Mehanika te Ribola Kaštela koja je ispala, dok su svi ostali odlučivali o svoj sudbini. Na kraju uz Ribola Kaštelu ligu napušta KTC, dok će Moslavina i Osijek u doigravanje.

HRK Gorica pobjedom 30:26 u Križevcima kod KTC-a osvojila je prvo mjesto u Ligi za ostanak, dok je KTC takvim raspletom preselio u rang niže. Matej Mišković koji je prije nešto manje od dva mjeseca sjeo na klupu Gorice uspio je prodrmati momčad i osigurati joj nastavak života među premijerligašima.

Posljednju ovosezonsku utakmicu Goričani su odigrali maksimalno angažirano, iako su bili potpuno rasterećeni rezultatskog pritiska. Na ovaj način dečki su pokazali da su pravi i istinski sportaši te su sezonu zaključili na najbolji mogući način. Već na samom startu Goričani su imali četiri gola viška (3:7), da bi na ulasku u 22. minutu bilo +9 (6:15). Na odmor se otišlo s prednošću Gorice 17:10.

Nastavak susreta donosi prekret jer domaća momčad serijom 9:2 u 41. minuti dolazi do izjednačenja 19:19 i nade da se pobjedom može spasiti. No, nešto se ipak pitalo i gorički sastav koji ponovno bježi na tri gola prednosti (21:24). Križevčani još jednom hvataju priključak i na četi i pol minute prije kraja su u egalu (25:25). KTC u završnici ipak nije do kraja izdržao ritam Goričana koji golovima Malina, Cekovića, Laljeka te u dva navrata Cikatića potvrđuju pobjedu.

Prvi strijelac Gorice bio je Hrvoje Ceković s osam zgoditaka, po pet su pridodali Ivan Laljek i Juro Čakarić, dok je vratar Marin Sorić imao 14 obrana. Za KTC je Robert Marković postigao sedam zgoditaka.