Slaven Belupo slavio s 4:1

HNK Gorica nastavila hod pod trnju, u Koprivnici četvrti uzastopni poraz

Nakon gubitka bodova u susretima protiv Dinama, Rijeke i Osijeka uz gol razliku 0:8, isti scenarij viđen je i danas u Koprivnici, gdje je domaći Slaven Belupo slavio s 4:1
Slaven Belupo i Gorica sastali se u 33. kolu SuperSport HNL-a Damir Spehar/PIXSELL

Na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa nogometaši Gorice doživjeli su četvrti uzastopni poraz. Nakon gubitka bodova u susretima protiv Dinama, Rijeke i Osijeka uz gol razliku 0:8, isti scenarij viđen je i danas u Koprivnici, gdje je domaći Slaven Belupo slavio s 4:1.

Gorica je bolje ušla u susret, a terenska nadmoć naplaćena je u 41. minuti golom Nikole Vujnovića. Mogla je Gorica nakon toga i do podebljanja vodstva, no Rukavina je upropastio izglednu priliku, što domaći igrači kažnjavaju te preko Benedikta Mioča dolaze do izjednačenja.

U nastavku susreta Slaven Belupo u posljednjih dvadesetak minuta s tri pogotka dolazi do pobjede. Najprije je kapetan Tomislav Božić u 69. minuti strijelac za 2:1, a Mioč u 80. minuti svojim drugim golom iz kaznenog udarca povisuje na 3:1. Konačnih 4-1 postavio je kadet Slaven Belupa Patrik Marić petoj minuti u sudačke nadoknade.