Druga pobjeda u kvalifikacijama

Mladi Vatreni u Velikoj Gorici bolji od Bjelorusije

Nakon pobjede na Farskim otocima i remija kod Grčke, hrvatska U21 vrsta je ostvarila i drugu pobjedu svladavši Bjelorusiju s 2-0
Velika Gorica: U21 reprezentacije Hrvatska i  Bjelorusija igraju kvalifikacije  za EURO 2025 Goran Stanzl/PIXSELL

U dvoboju skupine G kvalifikacija za U21 EURO hrvatski mladi nogometaši su u Velikoj Gorici svladali Bjelorusiju s 2-0. Pogotke su za Hrvatsku dali Luka Sučić iz kaznenog udarca i Martin Baturina.

U većem dijelu prvog poluvremena igralo se posve izjednačeno, a bolje prilike su imali Bjelorusi. No, u zadnjoj minuti prvog dijela iz slobodnog udarca pucao je Sučić, a loptu u živom zidu rukom zaustavlja bjeloruski igrač Andrej Rylach. Penal je izveo Sučić i sigurno pogodio za vodstvo.

U 54. minuti Baturina je povećao vodstvo nakon što je udarac veznjaka Dinama okrznuo Nikitu Baranoka i završio u mreži. U 63. minuti Dino Grozdanić je pogodio gredu.

Na ljestvici vodi Portugal s 9 bodova, Hrvatska je druga sa 7, Grčka ima 5, Farski otoci 4, Bjelorusija i Andora po 3 boda. Prvak skupine osigurava izravno završni turnir, kao i tri od ukupno devet drugoplasiranih selekcija s najboljim bodovnim rezultatima. Ostalih šest drugoplasiranih selekcija idu u playoff.

Sljedeću utakmicu momčad Dragana Skočića igra upravo kod Bjelorusije 20. studenoga.