Lokomotiva na dobrom putu ostanka u 1. HNL

U prvoj utakmici 33. kola Prve HNL Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Slaven Belupo s 3-1
Lokomotiva i Slaven Belupo sastali se u 33. kolu HT Prve lige Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 33. kola Prve HNL Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Slaven Belupo s 3-1. Poveli su gosti iz Koprivnice golom Krstanovića (9), no Lokomotiva je do važnih bodova u borbi za ostanak stigla preko Šimića (25), Kačavende (66) i Pivarića (90+1).

Slaven Belupo je do vodstva stigao u 9. minuti kada se iskusni Krstanović odlično postavio u domaćem petercu i glavom proslijedio korner Glavčića u mrežu. Za izjednačenje se pobrinuo mladi, 17-godišnji Roko Šimić odličnim udarcem sa 16 metara nakon što ga je uposlio njegov vršnjak Kačavenda u 25. minuti, a mladi napadački dvojac Lokomotive imao je veliku ulogu i u pogotku za 2-1 u 66. minuti. Tada je Šimić oteo loptu Parackom na 25 metara od gola Slavena, nju je prihvatio Pivarić koji je potom uposlio nečuvanog Kačavendu koji je s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-1.

Iako je Lokomotiva u 71. minuti ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Marić, gosti nisu uspjeli poravnati. Štoviše, početkom sudačke nadoknade Kim nije uspio iskontrolirati dodavanje vratara Filipovića, loptu je uzeo Pivarić kojemu potom nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

Lokomotiva je ovom pobjedom stigla do učinka od 29 bodova te se nalazi na osmom mjestu, sa samo dva boda manje od sedmog Slavena Belupa. Pretposljednji Varaždin ima 27, a posljednja Istra 1961 25 bodova.