Hrvatski kadeti peti u Europi, za kraj “pala” Danska

Ostaje žal zbog poraza od Portugala, koji nas je kako stvari stoje koštao borbe za medalje
WhatsApp Image 2022-08-14 at 14.40.13

Kadetska reprezentacija Hrvatske nastup na Europskom prvenstvu u Crnoj Gori zaključila je pobjedom 28:26 protiv Danske, čime je u konačnici osvojeno peto mjesto.

Nakon izjednačenih 25 minuta u kojima se igralo gol za gol, Hrvatska je do odlaska na odmor ubacila u višu brzinu te je na odmor otišla s prednošću 14:11. Loše otvaranje drugog dijela, Danci su iskoristili te poravnali na 15:15. U ritmu gol za gol igralo se do 50. minute, kada se hrvatski rukometaši odvajaju na +3. U smiraj susreta naši su izabranici u dva navrata imali i najvećih +5, da bi Danci do isteka šezdesete minute ipak uspjeli ublažiti poraz.

Vrlo dobar na hrvatskom golu bio je Tin Herceg, dok su napadački prve vedete bili Aleksandar Čaprić s 9 golova što mu je donijelo i epitet igrača utakmice. Po šest su golova pridodali Toni Živković i Patar Krupić. Nikola Ivanković utakmicu je završio s dva postignuta gola, dok Martin Krizmanić nije ulazio u igru.