Unatoč visokoj pobjedi, na Sajmištu nije bilo pretjerane euforije, je rezultati ostalih utakmica Vrbovčanima nisu išli na ruku
v

Rezultatom čak 8-1 Vrbovec je savladao ekipu Vrapča na Sajmištu, u pretposljednjoj utakmici 3. HNL-Središte. Prvo je poluvrijeme završilo 2-0, a strijelci su bili u 21. minuti Josip Colarić, te u 40-oj Slišković. Prema šansama, gosti trebali dobiti još najmanje tri gola (Domagoj Colarić, Martinović…).

U drugom poluvremenu gledali smo pravu golijadu. Tek što se krenulo s centra Josip Colarić zabija svoj drugi pogodak, na asistenciju brata Domagoja, a minutu kasnije na 4-0 povisuje Martinović. Isti igrač nakon asistencije Režabeka u 52. minuti zabija za 5-0. Jedan „propuh“ u domaćoj obrani gosti su iskoristili u 59. minuti, kada je Karamatić izbliza glavom tek smanjio rezultat.

Crveni su nastavili svoji tempom i samo minutu kasnije svoj drugi gol postiže Slišković. Dvadeset minuta kasnije Boroša umalo zabija, ali je golman Tor loptu skrenuo u korner. Malo kasnije Vukadin pogađa stativu, a onda, u smiraj utakmice domaćin postižu još dva pogotka. U 86. minuti zabija i Domagoj Colarić nakon idealne asistencije Babića, a u 86. minuti Škaro je sjajno poslužio Borošu pred gostujućim vratima, ali je loptu u vlastitu mrežu pospremio Gudelj.

Unatoč visokoj pobjedi, na Sajmištu nije bilo pretjerane euforije, je rezultati ostalih utakmica Vrbovčanima nisu išli na ruku. Odluka o trećeligaškom statusu tako je, u najboljem slučaju, odgođena do posljednjeg kola kada Crveni gostuju Jarunu.