Vrbovec je na Sajmištu slavio s 3:1
v

Veliko slavlje nogometaša Vrbovca nakon dvoboja s Dugim Selom pred petstotinjak gledatelja! S razlogom, jer su, donekle favoriziranog, susjeda dobili 3-1. Nema sumnje da su tome kumovali lucidnost domaćeg stratega Dražena Biškupa i velika, velika srčanost domaćih nogometaša.

Unatoč tome što su imali terensku inicijativu cijelo poluvrijeme, gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti domaća vrata. Štoviše, prvi su zaprijetili Crveni u 21. Minuti, ali je Tolićev pogodak glavom poništen zbog zaleđa. U 45. minuti susreta Slunjski je majstorski izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, ali je loptu ispod prečke bravurozno u korner izbio vratar Zrinščak.

Biškup u poluvremenu u igru uvodi Josipa Colarića i Sliškovića i vrlo brzo će to uroditi plodom. Najprije su u 52. minuti gosti mogli do vodstva, ali su nakon velike gužve u šesnaestercu pogodili stativu. Samo pet minuta kasnije Domagoj Colarić gađa donji desni kut, a loptu odbija vratar Bagarić, samo do Josipa Colarića, koji s lijeve strane iskosa pogađa za 1-0. Dvije minut kasnije, isti igrač idealno upošljava Sliškovića, koji rutinski povisuje rezultat.

U 61. minuti domaćin ostaje s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključena velika radilica Dino Tomas. Izazvalo je to salve nezadovoljstva brojne publike, jer je sudac Kožarec time pokazao veliku nedosljednost u svojim odlukama. Gosti s igračem više pokušavaju sve, ne bi li doli do pogotka. Umalo im je to uspjelo u 81. minuti nakon sjajnog slobodnjaka Slunjskog s dvadesetak metara. Ipak, u 85. minuti mrežu je uspio zatresti Grgić, koji se i četiri minute kasnije našao u stopostotnoj prilici za poravnanje, ali se ponovo iskazao domaći čuvar mreže Zrinščak.

A, onda točku na i stavlja ponovo Josip Colarić pogotkom s oko 40 metara, preko istrčalog golmana Bagarića. Na sredini terena ukrao je loptu, krenuo prema gostujućim vratima i kad su svi očekivali da će nastaviti prema golu, on lukavo tuče i pogađa praznu mrežu za konačnih 3-1 i veliko, veliko slavlje.

Bakljada za Ivana Colarića

U 28. minuti susret je nakratko prekinut, jer je poveća skupina navijača priredila koreografiju s bakljama u spomen na pokojnog Ivana Colarića, nogometaša NK Bana Jelačića iz Banova, koji je tragično preminuo u 28. godini života prije točno godinu dana.

Inače, pokojni Ivan brat je trojice vrbovečkih nogometaša – Domagoja, Josipa i najmlađeg Kristijana.