Vrbovec savladao Bistru 4-2
vb4

Nogometaši Vrbovca u trećoj su se pripremnoj utakmici, nakon dva poraza, osladili i prvom pobjedom. Na Gradskom su stadionu su savladali trećeligaša Bistru rezultatom 4-2.

Vrlo dobri gosti su prvi zaprijetili u 5. i 11. minuti, a onda je domaćin poveo. U 18. minuti Slišković se izborio za loptu na lijevoj strani i iskosa pogodio za 1-0. Do novog vodstva došli su Crveni u 34. minuti pogotkom Josipa Colarića s bijele točke, nakon što je prethodno u gostujućem šesnaestercu srušen Bubnjar. Colarić je malo kasnije mogao i do drugog pogotka, ali je glavom tukao zamalo pored okvira gola. No, zato je Bistra smanjila u 40. minuti pogotkom Rašića pod samu prečku, nakon lijepe minijature njegovih suigrača u domaćem šesnaestercu.

U nastavku susreta oba su trenera posegnula za planiranim izmjenama, ali to nije umanjilo intenzitet ni kvalitetu igre. Bistra je opasno zaprijetila u 60. minuti, ali, mladi vratar Kralj spašava. Ubrzo Vrbovec dolazi do novog vodstva u 72. minuti. Martinović je pogodio se vrha šesnaesterca u suprotan kut. U 80. minuti mladi Kliček napravio je dar-mar na lijevoj strani, ubacio na rub 16 metara, a mladi Škaro pogađa za 4-1. Minutu kasnije vratar Kralj efektnim izbijanjem lopte u korner sprječava pogodak gostiju, ali to nije mogao i u 87. minuti, kada pogotkom Vodopijaka postavljaju konačan rezultat.

Ovo izdanje Vrbovčana ulijeva optimizam za nastavak priprema, a novu potvrdu imaju već u subotu u 10 sati u susretu sa Sesvetama, također na Gradskom stadionu.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
NK VRBOVEC – NK BISTRA 4:2
VRBOVEC – Gradski stadion. Gledatelja oko 150. Suci: Krvarić, Fugaj i Kristina Vitez (Vrbovec).
STRIJELCI: 1-0 Slišković (18), 2-0 J. Colarić (34 – 11m), 2-1 Rašić (40), 3-1 Martinović (72), 4-1 Škaro (80), 4-2 Vodopijak (95)
NK VRBOVEC: Zrinščak, Trošić, M. Tolić, Jantoljak, Mrazović, G. Tolć, Ćosić, Bubnjar, J. Colarić, Babić, Slišković; (II poluvrijeme: Kralj, Škaro, Lovrić, K. Colarić, Martinović, Fugaj, Varga, Turk, Jurinjak, Sesvečan i Topalović). TRENER: Dražen Biškup
NK BISTRA: Matovinović, Pejić, Vodopijak, Šinko, Lučak, Kukec. Jolić, Mandić, Rašić, Pavlović, Nikšić (još su igrali Jakopić, Ljubić, Hlup, Kereša, Brsko i Seleš). TRENER: Tadija Bekavac