DSC_0919

Nogometaši Dinama zasjeli su na vrhu ljestvice 1. HNL 2-0 gostujućom pobjedom protiv Gorice u 14. kolu u utakmici koja je odigrana na rubu regularnosti zbog guste magle koja je otežavala vidljivost. Pogotke za Dinamo postigli su Bruno Petković i Komnen Andrić.

Do prednosti je Dinamo stigao iz dubiozne situacije, nakon što je lopta iz auta ubačena u domaći kazneni prostor u duelu su bili Petković i Mitrović, oba su igrača završila na tlu, a sudac Lovrić je pokazao na kazneni udarac. Pregledom snimke ne može se utvrditi što se uistinu dogodilo zbog slabe vidljivosti, a upravo je to bio i razlog zašto VAR nije bio u funkciji. Izvođenja najstrože kazne primio se sam Petković te je bio siguran za 1-0.

Susret je praktički bio riješen u 37. minuti, Šutalo je ispucao loptu sa svoje polovice igrališta u isključivoj namjeri da ju odbaci što dalje od svog gola, no Andrić je na drugom kraju terena iskoristio neodlučnost domaćih stopera, domogao se lopte i smireno svladao Kotarskog.

Imala je Gorica nekoliko prilika za povratak u dvoboj, no Lovrić i Doka nisu bili na visini zadatka, a u 70. minuti je magla još jednom bila saveznik Dinama. U kaznenom prostoru gostiju Franjić je rukama zadržao Delfija onemogućivši ga da dođe do lopte, sudac Lovrić ostao je nijem, a izostanak VAR-a nije mu ponudio priliku da bolje pogleda tu situaciju i dosudi kazneni udarac za domaće.