3. HNL: Vrbovec poražen u Maču, Zagorcu jesenski naslov

Trećeligaši su odigrali pretposljednje, 16. jesensko kolo, koje je iznjedrilo prvaka- Zagorec iz Krapine
vrb (Custom)

Momčad trenera Damira Milanovića ovoga je vikenda slavila na Pešćenici kod HAŠK-a s 2:0 čime su kolo prije kraja potvrdili jesenski naslov. Uoči posljednjih 90. minuta Zagorec ima sedam bodova prednosti pred Dugim Selom, koje u posljednja tri susreta nije osjetilo slast pobjede. Nakon poraza od Vrbovca i remija s Kurilovcem, Dugo Selo je na teškom gostovanju u Karlovcu, kod Karlovca 1919 zahvaljujući raspoloženom vrataru Aniću došlo do boda odigravši 1:1. Strijelac izjednačujućeg zgoditka za Dugoselce bio je Puretić.

Na trećem mjestu ostao je Gaj koji je danas s 1:0 porazio Vrbovec, golom Cvrtile u 9. minuti. Trnje je četvrto nakon današnje 3:1 pobjede protiv Lukavca, dok je Lučko peto s utakmicom manje od konkurencije. Sastav trenera Perice Vidaka danas je bio uvjerljiv u Bistri, gdje je istoimenog domaćina porazio s 3:0.

U ovom kolu još su igrali; Vrapče-Mladost 4:0, Ravnice-Maksimir 1:2, Segesta-Ponikve 1:0 i Kurilovec-Trešnjevka 1:2.