Zvekovac nije doputovao na kup utakmicu u Lonjicu

013

Lonja je organizirala utakmicu drugog kola kupa Nogometnog središta Vrbovec prema propozicijama natjecanja, ali Zvekovac nije doputovao u Lonjicu.

Sudačka trojka na čelu sa sucem Matijom Pajvotom (Vrbovec) te pomoćnicom Gordanom Katušić (Gradec) i pomoćnikom Rafaelom Bartolom (Haganj) stigli su u zakazano vrijeme na igralište NK Lonje, dok se na utakmici nije pojavio delegat. Neodigrana kup utakmica se tako sa zelenog terena preselila za zeleni stol na daljnje postupanje nadležnim tijelima natjecanja i disciplinskog suca Nogometnog središta Vrbovec.

Zbog neodigrane kup utakmice Uprava Lonje je na brzinu organizirala prijateljsku utakmicu između seniora i veterana kluba koji su svojim dolaskom spasili nogometno poslijepodne u Lonjici. Veterani Lonje pružili su vrlo dobru partiju igre prvih 15. minuta nakon čega su fizički spremniji seniori kažnjavali njihove pogreške i iskorištavali mladenačku snagu i brzinu u svoju korist. Danijel Solarić je u 15. minuti doveo u vodstvo seniore, a još su se u strijelce upisali Starčević u 21. minuti, pa ponovo Danijel Solarić u 31. minuti i Kobaš u 39. minuti, koji su u prvom poluvremenu ostvarili četiri pogotka prednosti.

U drugom poluvremenu svoju priliku dobili su i mlađi prvotimci seniora protiv veterana koji su se mudrom taktičkom igrom povukli i svoje prilike tražili iz kontranapada. Počasni pogodak za veterane zabio je Pavlović u 58. minuti. Najljepši zgoditak na utakmici postigao je Barišić u 73. minuti koji je preciznim udarcem s 30 metara neobranjivo pogodio u desni gornji kut. Kobaš je u 80. minuti po drugi puta zatresao mrežu veterana za pobjedu seniora 6:1.

Utakmica je treneru Filipu Orozu poslužila za uigravanje seniorske momčadi, jer Lonja još uvijek nije kompletna, budući da se neki igrači nalaze na ljetovanju na jadranskoj obali. Sve u svemu utakmica je dobro poslužila i veteranima Lonje za okupljanje i dogovor za narednu sezonu. Kod seniora bolji od ostalih bili su: Danijel Solarić, Barišić i Severec, a kod veterana igru su nosili: Josip Kralj, Nedeljko i Pavlović.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
NK LONJA – NK LONJA (VETERANI) 6 : 1
LONJICA. Igralište NK Lonja. Gledatelja 30.
Sudac: Marko Solarić (Lonjica).
STRIJELCI: 1:0 D. Solarić (15), 2:0 Starčević (21), 3:0 D. Solarić (31), 4:0 Kobaš (39), 4:1 Pavlović (58), 5:1 Barišić (73), 6:1 Kobaš (80).
NK LONJA: Mandić, Blažević, Severec, Barišić, Delija, Kobaš, Salopek, Ivoš, Starčević, Hren, D. Solarić (još su igrali: Risonjić, Pavlić, Dokuš, A. Topalović, J. Pavić, Oroz, Srdarević). TRENER: Filip Oroz
NK LONJA (VETERANI): Tvorić, Branjušić, Boršić, I. Kralj, Nedeljko, I. Pavić, A. Topalović, Pavlović, Mikovčić, J. Kralj. Granoša (još su igrali Ban i Horvatinović). TRENER: Damir Horvatinović