Slavlje u Rumunjskoj

Zlato za kuglačice, srebro za kuglače na Europskom prvenstvu za slijepe i slabovidne

Hrvatska ženska reprezentacija osvojila je prvo mjesto s 1.846 srušenih čunjeva, dok su muškarci bili drugi s 3.791
kuglanje

Hrvatske kuglačice osvojile su zlatnu, a kuglači srebrnu medalju na 22. Europskom prvenstvu za slijepe i slabovidne koje se održava u rumunjskom gradu Targu Mures.

Hrvatska ženska reprezentacija osvojila je prvo mjesto s 1.846 srušenih čunjeva. Reprezentaciju je predvodila izbornica Ruža Markešić sa 749 srušenih čunjeva, Nermina Mehulić imala je 665, a Iva Šola 432. Drugo mjesto osvojila je Rumunjska s 1.807 srušenih čunjeva, dok su treće bile Poljakinje (1.743).

U muškoj konkurenciji slavila je Slovenija s 3.922 oborena čunja, dok je Hrvatska bila druga s 3.791. Hrvatske boje branili su Ranko Milutinović (485), Stjepan Đunđek (539), Darko Sarapa (664), Ivica Ferenčić (697), Vedran Dumenčić (727) i Villiam Jelušić (679). Bronca je pripala Rumunjskoj (3.733).

– Nakon što smo prošle godine u Apatinu osvojile broncu, ovoga puta smo bile najbolje. U muškoj konkurenciji smo obranili srebro iz Apatina. Slovenija je zasluženo bila prva, rezultati naših reprezentativaca su bili prosječni, međutim pojedini igrači su ipak trebali odigrati s manje grešaka, kazala je Markešić.

Ovo je četvrti put kako je ovaj grad u Transilvaniji domaćin europskog prvenstva nakon 1999. 2004. i 2018. godine.

– Sretni smo što imamo normalno natjecanje bez COVID restrikcija, a organizatori su vrlo iskusni u ovakvim turnirima, tako da je uspjeh gotovo zagarantiran, rekla je hrvatska izbornica, ujedno i predsjednica Sportskog odbora za kuglanje Međunarodne sportske federacije slijepih.

Kuglanje je IBSA sport od 1997. godine. Postoje ekipne i pojedinačne discipline po kategorijama, a igrači se natječu u tri kategorije prema klasifikaciji (B1, B2 i B3).