Zlato, tri srebra i bronca za hrvatske boćare na Svjetskom prvenstvu u Italiji

Naslov svjetskih prvaka u konkurenciji mješovitih parova osvojili su Ria Vojković i Marin Ćubela
boćanje Josip Regović/PIXSELL

Hrvatska boćarska reprezentacija na ovogodišnjem je Svjetskom prvenstvu održanom u talijanskom Alassiju prošloga tjedna osvojila pet medalja, jedno zlato, tri srebra i jednu broncu.

Naslov svjetskih prvaka u konkurenciji mješovitih parova osvojili su Ria Vojković i Marin Ćubela. Nakon što su s dvije pobjede osvojili prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini, Vojković i Ćubela su u četvrtfinalu s 11-5 svladali marokansku kombinaciju Leylu Zilotto i Mohameda El Guamoussa, u polufinalu su s 10-6 nadigrali alžirski par Lamiju Alissioui i Karima Makhloufija, da bi u finalu bili bolji od domaćina Francesce Carlini i Luigija Grattapaglije s 9-7.

Vojković je u štafetnom brzinskom izbijanju s Carrolinom Bajrić osvojila srebro, a Bajrić je osvojila srebro i u ženskim parovima u kombinaciji s Nikol Marelja-Bošnjak.

Dvije medalje osvojio je i Pero Ćubela, on je bio srebrni u disciplini pojedinačno klasično, dok je u konkurenciji muških parova s Marinom Milićevićem osvojio broncu.