Žapci bolji od litavskog Žaibasa, sutra protiv Panioniosa

U poslijepodnevnom dijelu programa svladali su litavski Žaibas s 14-10
Zagreb: Utakmica za treće mjesto prvenstva Hrvatske, HAVK Mladost – VK Solaris Luka Stanzl/PIXSELL

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti došli su do prve pobjede na turniru drugog kruga kvalifikacija za Ligu prvaka, koji se odigrava u Ateni. Nakon jutarnjeg poraza od talijanske Brescie (13-9) u poslijepodnevnom dijelu programa svladali su litavski Žaibas s 14-10.

Žapci su poveli s 4-1, ali je litavska momčad do kraja poluvremena uspjela preokrenuti rezultat i doći do vodstva od 6-5. No, u nastavku je kvaliteta Mladosti došla do izražaja pa je zagrebačka momčad stigla do očekivane pobjede. Marko Elez je s pet pogodaka bio najefikasniji igrač Mladosti, a po tri gola postigli su Valiko Dadvani i Dario Rakovac.

Na ljestvici skupine D vodeća je Brescia sa šest bodova iz dva nastupa. Po tri boda imaju Panionios, Mladost i Žaibas, a bez bodova je Duisburg.

U subotu (19.30) će Mladost igrati protiv domaćina turnira, grčkog Panioniosa, a u nedjelju (8.30 sati) protiv njemačkog Duisburga.