+11 protiv reprezentacije Norveške u malom

Zagreb razbio Kolstad za prvo europsko slavlje

Sjajnom predstavom Zagreb je došao do uvjerljive pobjede
Zagreb: Machineseeker EHF Liga prvaka, 3. kolo, RK Zagreb – Kolstad Handball Sanjin Strukic/PIXSELL

U susretu 3. kola skupine A rukometne Lige prvaka, Zagreb je u Areni pobijedio norveški Kolstad s 31-20 (17-10) ostvarivši prvu pobjedu sezone.

U prvih 15 minuta gosti su bili nešto bolji, veći dio vremena bili su u vodstvu, ali nikada s više od gola razlike. PPD Zagreb je do prve prednosti na utakmici stigao u 16. minuti povevši s 9-8, a potom je furioznom završnicom poluvremena stigao do velikih sedam golova razlike (17-10).

Matej Mandić se razbranio, a Yoel Cuni Morales, Miloš Kos i Timur Dibirov su zabili po četiri gola za uvjerljivih +7 nakon prvih pola sata.

Na otvaranju drugog dijela hrvatski prvak je poveo s +9 (19-10). U 44. minuti stigao je i do 10 golova viška (24-14), a na koncu je završilo s najvećih +11 (31-20).

Zagreb su do pobjede predvodili Morales s osam golova, Dibirov sa šest, te Kos sa četiri gola, dok je sjajni Mandić imao 15 obrana. U norveškim redovima najefikasniji je bio Islanđanin Bjorn Gudjonsson sa 11 golova.