Visok poraz Cibone na startu ABA lige

Zagreb: Utakmica ABA lige, Cibona – Crvena Zvezda Marko Lukunić/PIXSELL

Košarkaši Cibone na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige doživjeli su težak domaći poraz od Crvene zvezde 66-104.

Gosti su već nakon prve četvrtine vodili s 22 koša razlike (33-11) da bi na poluvremeni imali ogromnih +36 (64-28). U trećoj dionici prednost beogradskog sastava je porasla na 41 razlike (84-43), a na koncu je završilo 104-66.

Crvenu zvezdu su do uvjerljive pobjede predvodili Corey Walden s 19 koševa i šest asistencija, Duop Reath sa 17 koševa i šest skokova, te Jordan Loyd s 15 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Mateo Drežnjak sa 16 koševa i četiri asistencije, Toni Nakić s 13 koševa i Filip Bundović s 12 koševa.

-Poraz je težak, vidjela se velika razlika u kvaliteti između ova dva kluba, ali ovo je realna situacija. To je nivo Eurolige. Gosti su ušli u utakmicu maksimalno ozbiljno, bili su agresivni i konkretni i vrlo brzo su riješili pitanje pobjednika- kazao je trener Cibone Ivan Velić.

-Imamo svoj put koji je trnovit, očekivali smo da će biti teških poraza, ali nećemo odustati. Vjerujem da ćemo napredovati kroz sezonu- dodao je .