8. rujan 1998. godine zlatnim je slovima upisan u povijesti Nogometnog kluba Dugo Selo
DSC_2062

8. rujan 1998. godine zlatnim je slovima upisan u povijesti Nogometnog kluba Dugo Selo. Toga datuma, tadašnji četvrtoligaš priredio je najveću senzaciju u povijesti HR nogometa eliminiravši tadašnju Croatiju iz Kupa Hrvatske.

Dugoselci predvođeni trenerom Jurom Miškovićem slavili su s 3:2, iako su nakon prvog dijela bili u rezultatskom minusu od 0:2. Benkoci je smanjio na 1:2, da bi Rukavina petnaest minuta prije kraja zatresao vlastitu mrežu za 2:2. Uzbuđenjima tu nije bio kraj, jer Željko Car u 88. dovodi Dugo Selo u vodstvo. Utakmica je produžena čak sedam minuta, a u posljednjoj je sudac Martinović pokazao na bijelu točku ne bi li spasio Modre poraza, no tada je na scenu stupio vratar Igor Ištvanić obranivši kazneni udarac Jošku Jeličiću.

Upravo na dan najveće klupske povijesti, aktualna momčad je gostovala u Bistri gdje je istoimenog domaćina porazila s 2:0 golovima Ivana Čečure i Maksa Slunjskog. Druga ovosezonska pobjeda bučno je proslavljena u svlačionici.

Sa sedam osvojenih bodova, Dugo Selo je na diobi drugog mjesta zajedno s Karlovcem 1919 i Vrapčem, a priliku za nove bodove sastav trenera Ivana Božića ima u subotu kada u Dugo Selo dolazi Trnje.