VIDEO/FOTO: Rukometaši Rugvice u derbi susretu nadjačali Medveščak

Prva liga za rukometaše Rugvice sve je bliže
275795310_3067941040189156_2775357296028348985_n

Prva liga za rukometaše Rugvice sve je bliže. Veliki korak na tome putu odrađen je jučer na gostovanju u Zagrebu kod Medveščaka. U Domu sportova, Rugvičani su u popodnevnom terminu svladali do toga trenutka drugoplasirani slavni Medveščak s 30:25, čime je jedan suparnik vrlo vjerojatno otpao iz igre za plasmanom u višu ligu.

Rugvičani su još jednom odigrali hrabru i mušku utakmicu u kojoj su za sav trud nagrađeni novom, sedamnaestom pobjedom. Niz je nastavljen, sjajna atmosfera koja vlada oko cijelog kluba dodatno je podgrijana, jer RK Rugvica na pragu je povijesnog rezultata.

Izuzev nekoliko početnih vodstva domaće momčadi, od 12. minute u vodstvu je bio rugvički sastav. Prilikom odlaska na odmor bilo je +3 (13:16), da bi s tri uzastopna gola početkom drugog dijela Rugvičani napravili veliki korak prema pobjedi. U tri su navrata rukometaši Medveščaka dolazili na dva gola zaostatka, posljednji puta u 52. minuti (23:25), no dalje jednostavno nisu mogli, te je po isteku šezdesete minute moglo započeti veliko slavlje na parketu Dvojke Doma sportova.

Ponovno je na golu raspoložen bio vratar Zvonimir Hrka, dok je napadački povukao Nikola Ivanković s 10 zgoditaka, no i ostali su igrači dali svoj doprinos ovoj, sedamnaestoj uzastopnoj pobjedi.