Poklon za 100-ti rođendan

VIDEO/FOTO: Dugom Selu županijski Kup

Nogometaši Dugog Sela u finalu su s 4:1 svladali GNK Tigar Sveta Nedelja
DSC_6205

Nogometaši Dugog Sela pobjednici su Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije za sezonu 2022./2023. U finalnom susretu odigranom na Gradskom stadionu u Dugom Selu, domaći su igrači bili sigurni protiv četvrtoligaša iz Svete Nedelje, GNK Tigra, čiji su se igrači pokazali u dobrom svjetlu, no protiv jačeg i boljeg suparnika, jednostavno nisu mogli. Poslije 90 minuta semafor je pokazivao 4:1 za domaću momčad, koja je na najljepši mogući način čestitala 100-ti rođendan klubu.

Prvu priliku na utakmicu imali su gosti; Toni Aljinović izašao je sam na vratara Denija Kakšu, koji je iz tog dvoboja izašao kao pobjednik. Tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica da su gosti kojim slučajem poveli.

Samo tri minute kasnije domaća momčad je povela pogotkom Jacoba Tarasenka. Goste to nije obeshrabrilo, već su nastavili sa svojom igrom, stvorivši nekoliko ozbiljnih situacija pred golom Dugog Sela, koje su ostale neiskorištene. Kazna je uslijedila, jer do kraja prvog dijela Darojković je u 30. minuti lijepim pogotkom poduplao prednost, da bi Jacob Tarasenko uz pomoć gostujuće obrane postavio 3:0, a tim se rezultatom otišlo na odmor.

Igra je u nastavku malo splasnula, a gosti iz Svete Nedelje to su iskoristili te su preko Mateja Krište smanjili rezultat, da bi u posljednjim trenucima utakmice Mihovil Rašić postavio konačni rezultat utakmice.

-Cilj nam je bio osvojiti ovaj trofej i dečki su to odradili kako treba na čemu im čestitam. Uostalom cijela sezona otkako sam ja ovdje je odlična. Dečkima idu sve zasluge za to, jer oni su ispunjavali sve ono što smo mi kao stožer tražili od njih- kazao je nakon utakmice trener Dugog Sela Tihomir Šeperac.

FINALE KUPA NOGOMETNOG SAVEZA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
NK DUGO SELO – GNK TIGAR SVETA NEDELJA 4:1 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Tarasenko (8), 2:0 Darojković (30), 3:0 Tarasenko (38), 3:1 Krišto (83), 4:1 Rašić (90)
NK DUGO SELO: Kakša, Bastalec, Darojković (od 73. Perić), Filipović, Radoš, Tarasenko (od 73. Rašić), Slunjski, Živković (od 46. Ljuboja), Kovačić, Janušić (od 62. Petković), Palić. TRENER: Tihomir Šeperac
GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Razum, Filipović, Krišto, Matošević, Brujić, Galić (od 46. Kotarski), Bišćan (od 82. Jurić), Višić, Aljinović (od 46. Hasan), Ereiz, Mohač (od 68. Bakšić). TRENER: Ratko Ninković