Veterani Save Strmec slavili u Vrbovcu pobjedu 3:0

Veterani iz Strmca Samoborskog su nakon prve odigrane polufinalne utakmice doigravanja za prvaka veterana Nogometnog saveza Zagrebačke županije u Vrbovcu ostvarili veliku i skoro nedostižnu prednost u uzvratu, jer su kao gosti pobijedili Vrbovčane s rezultatom 3:0
vet sava

Poletniji, brži i okretniji veterani Save Strmca su se nametnuli u samom početku utakmice protiv domaće momčadi Vrbovca koja je bila prisiljena na defenzivnu igru. Poslije bolje igre gosti su poveli u 21. minuti prekrasnim pogotkom Bajana s 20 metara koji je pogodio neobranjivo u desni gornji kut. Nakon vodstva Vrbovec je povezao svoje redove i uspostavljena je ravnoteža na terenu, ali je najopasniji u redovima gostiju bio Vlašić. Falčević je u 29. minuti nakon vrlo lijepe akcije s 15 metara pucao iznad gostujućih vrata.

U 46. minuti Bajan je srušen u kaznenom prostoru pa je sudac Rožić dosudio kazneni udarac za goste. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Vedran Čakanić čime je de facto bilo riješeno pitanje pobjednika utakmice. Potom su se gosti mudro povukli i čuvali vodstvo dok su domaćini ostvarili laganu inicijativu. Falčević i Mario Badenić su se našli u izglednim prilikama, ali je njihove udarce obranio Horvatinec. S druge strane kod gostiju 100 postotne prilike nisu iskoristili Vlašić, Petravić i Đumljija jer je Pavlović izvanredno reagirao i tako spasio svoju mrežu. U samom finišu utakmice Sava Strmec izvela je brzi kontranapad u 78. minuti po desnoj strani na kojoj je Krunoslav Ljubelj dijagonalom pronašao Petravića koji je sa 7 metara rutinski svladao Pavlovića za konačnih 3:0.

Sve u svemu zaslužena pobjeda veterana Save Strmca, koji su pokazali bolju igru i realizaciju svojih prigoda, dok su Vrbovčani pružili solidnu igru, ali u svojim redovima nisu imali raspoloženih napadača da šanse pretvaraju u golove.

DOIGRAVANJA ZA PRVAKA VETERANA NSZŽ-e POLUFINALE
VNK VRBOVEC – VNK SAVA STRMEC 0:3
VRBOVEC. Gradski stadion. Gledatelja 30. Sudac: Rožić (Velika Gorica). Pomoćnici: Šulentić (Velika Gorica) i Kovač (Velika Mlaka). Delegat: Dejan Budić (Vrbovec).
STRIJELCI: 0:1 Bajan (21), 0:3 V. Čakanić (46-11m), 0:3 Petravić (78)
VNK VRBOVEC: Pavlović, I. Badenić, Solarić, Tukša, Fulir, Falčević, M. Badenić, Pavić, Pajsar, Čukulin, Arifović (još su igrali: Forgač, Milanović, Knežević, Posavec, Spajić i Kozina). TRENER: Darko Potočić
VNK SAVA STRMEC: Horvatinec, Krščanski, Jurinec, Drenski, V. Čakanić, Ilijašić, T. Čakanić, Bajan, M. Đumlija, Petravić, Vlašić (još su igrali: D. Horvatinec, K. Ljubelj, Medven, Škrapec, M. Ljubelj, Tuweg i Galić). TRENER: Miroslav Jambreuš
IGRAČ UTAKMICE: Mićo Bajan