Veliki preokret Cibone u Ljubljani

Prvo ime Cibone bio je Danko Branković
Zagreb: Cibona i Crvena Zvezda igraju 23. kolo ABA Lige Igor Soban/PIXSELL

Košarkaši Cibone velikim su preokretom došli do pobjede 84-80 na gostovanju u Ljubljani kod Cedevite Olimpije u utakmici 26. kola regionalne ABA lige. Cedevita Olimpija je u 18. minuti utakmice imala velikih 19 koševa prednosti (49-30), ali je odličnom igrom u drugom poluvremenu, a pogotovo u posljednjih 12 minuta utakmice, Cibona uspjela doći do desete pobjede u ovoj sezoni ABA lige te prekinuti niz od četiri poraza u regionalnom natjecanju.

Ljubljančani su u 28. minuti imali uvjerljivih +15 (69-54) i malo je toga ukazivalo na to da bi Vukovi mogli doći do preokreta. No, upravo to se dogodilo, a velike zasluge za to imaju Danko Branković i Mateo Drežnjak. Do kraja treće četvrtine, u nešto više od dvije minute, Cibona je zaostatak svela na osam koševa, a nakon dvije minute igre u zadnjem periodu on je bio samo -1 (69-68).

Brankovićevim košem uz dodatno slobodno bacanje Cibona je 3:35 minuta prije kraja došla do prvog vodstva na utakmici (76-75), a Cibonin centar je minutu poslije pogodio i tricu za 80-76. Kad je Jose Vildoza 41 sekundi prije kraja pogodio iz polaganje za 82-77 Cibona je napravila veliki korak prema pobjedi kojoj je Argentinac doprinio i čistom blokadom na pokušaju za tricu Jake Blažiča pri rezultatu 82-80. Roko Prkačin je pogođenim bacanjima postavio konačnih 84-80.

Branković je s 20 koševa i pet skokova bio najbolji igrač Cibone. Mateo Drežnjak je ubacio 17 poena, a po 10 su dodali Roko Prkačin i Amar Gegić. Jose Vildoza je imao učinak od devet koševa, devet skokova i pet asistencija. Kod Ljubljančana je najbolji bio Zoran Dragić s 21 košem i sedam skokova.