Uvjerljiv poraz PPD Zagreba u Mađarskoj

Priliku za pozitivniji rezultat Zagrebašić će imati za šest dana kada će u 3. kolu ugostiti danski Aalborg
Zagreb: EHF Liga prvaka u Areni, PPD Zagreb protiv THW Kiel Igor Kralj/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagrebu u susretu drugog kola skupine B Lige prvaka pretrpjeli su i drugi uvjerljivi poraz, ovoga puta na gostovanju kod mađarskog Veszprema su izgubili s 37:25.

Igrači hrvatskog prvaka držali su rezultatski priključak samo u prvih 15-ak minuta, no potom se Veszprem s nekoliko brzih i preciznih napada odvojio na 12-8 u 18. minuti, a ta je prednost u samoj završnici prvog poluvremena narasla i na 18-11, jer su igrači Zagreba gubili lopte i primali pogotke iz protunapada čak i s igračem više na terenu.

U nastavku utakmice trener Zagreba Igor Vori u nekoliko navrata je pokušavao igrati sa sedam igrača u polju i bez vratara, no to je za posljedicu imalo samo još izgubljenih lopti i laganih pogodaka domaćih u praznu mrežu pa je u 41. minuti bilo velikih 28-17 za aktualnog pobjednika regionalne SEHA lige. Zagreb je uspio smanjiti na 31-23, no završnicu su domaći dobili sa 6-2 i tako zaključili utakmicu s maksimalnih 12 golova prednosti.

Matej Hrstić je s četiri gola bio najefikasniji kod PPD Zagreba, dok je isti učinak kod domaćih imao Yahia Fathi.