Konkurencija je bila iznimno jaka

U Zagrebu završio Svjetski kup u obaranju ruku, Hrvatska odnijela neke od najvažnijih titula

Nastupilo je više od 300 natjecatelja iz 21 zemlje svijeta
obaranje ruku Marko Prpić/PIXSELL

Mađar Botta Gabor pobjednik je open klase desne ruke u kojoj su nastupili pobjednici svih težinskih kategorija, na sedmom izdanju ZG Stronga, Svjetskog kupa u obaranju ruke koji je održan u zagrebačkom hotelu Westin.

Nastupilo je više od 300 natjecatelja iz 21 zemlje svijeta koji su se borili na lijevu i desnu ruku u više težinskih kategorija u konkurenciji seniora, juniora, žena te osoba s invaliditetom. Posebna atrakcija bila je open klasa desne ruke u kojoj su se borili pobjednici svih težinskih kategorija. Na koncu je slavio 19-godišnji Mađar Botta Gabor ispred Bugara Stojana Golemanova i Iranca Mahdija Abdolvanda.

Od hrvatskih natjecatelja izdvojimo pobjedu Dražena Kogla u kategoriji do 75 kg lijeva ruka, dok je Ivan Kralj u istoj kategoriji bio drugi. Rino Mašić je osvojio srebro u kategoriji +105 kg lijeva ruka, a Viktorio Sović je bio drugi na lijevoj ruci, a treći na desnoj do 105 kg.

Kod djevojaka Stevana Vujasinović bila je druga na lijevoj ruci do 65 te desnoj +65 kg, Blaženka Kogl bila je treća na desnoj ruci do 65 kg. U konkurenciji osoba s invaliditetom hrvatski natjecatelji osvojili su više od 20 medalja. Domagoj Cvitković osvojio je duplu krunu u konkurenciji sjedećih (+75 kg), a Danijel Habdija do 75 kg, dok je Luka Drokan, također slavio na lijevu i desnu ruku u kategoriji stojeći 75 kg.

– Svjetski kup je iza nas, konkurencija je bila iznimno jaka. U Zagrebu je nastupilo dvadesetak svjetskih i europskih prvaka. Odlično je bilo i u konkurenciji osoba s invaliditetom gdje neke od najvažnijih titula idu u Hrvatsku, kazao je alfa i omega cijelog projekta Aleksandar Jakovac, koji je i predsjednik hrvatskog i dopredsjednik europskog Saveza za obaranje ruke.