TROKUT TURNIR U DUBRAVI: Prvo mjesto Dubravi, pobjeda i remi goričkih rukometaša

U Dubravi je odigran trokut turnir naših klubova koje idući vikend očekuje nastup u pretkolu kupa EHF-a
G 1

U Dubravi je odigran trokut turnir naših klubova koje idući vikend očekuje nastup u pretkolu kupa EHF-a. Uz domaćina Dubravu nastupili su Gorica i Spačva iz Vinkovaca, a prvo mjesto pripalo je Dubravi koja je slavila protiv Spačve četiri razlike i remizirala s Goricom koja je pak do drugog mjesta stigla pobjedom protiv Spačve.

RK DUBRAVA – RK SPAČVA 29:25 (17:9)

RK DUBRAVA: Grahovac 3, Marković, Topić 1, Vučelić 4, Mlabašić, Vinković 3, Turčić, Godec 3, Kaštelan 4, Gaća 1, Bahtijarević 1, Babić 3, Šehić, Obradović 4, Lisac, Šalić, Leskovac 2.TRENER: Krešo Ivanković
RK SPAČVA: Ćirović, Pašagić, Maroš 1, Nađ 1, Voloder, Vašarević 3, Vignjević 5, Nedić, Mažuran, Antunović, R.Mihaljević 4, Radović 2, Bolanča 3, Božić, Čičak 6, Romić, Radovac, F.Mihaljević, Blašković. TRENER: Josip Mečić

U prvom susretu Dubrava je bila bolja od Spačve 29:25. Puno bolje otvaranje Dubravaša koji su u prvih 19 minuta Vinkovčanima dopustili samo tri pogotka (8:3). Do poluvremena sastav Kreše Ivankovića koji je nastupio bez Ante Ivankovića i Marka Mihaljevića otišao je na 8 razlike (17:9). U nastavku je uslijed rotacija i nešto bolje igre Spačva u nekoliko navrata uspjela doći na minus dva (24:22, 25:23), ali nije uspjela ugroziti pobjedu Dubrave
u koju su Nikola Kaštelan, Mislav Obradović i Filip Vučelić ugradili po četiri pogotka, a vratar Domagoj Grahovac uz niz lijepih obrana upisao je tri pogotka. Kod Spačve bolji od ostalih David Čičak (6), Marko Vignjević (5), a Rene Mihaljević je zabio četiri.

RK DUBRAVA – HRK GORICA 24:24 (10:12)

RK DUBRAVA: Grahovac, Marković, Topić, Vučelić 1, Mlabašić, Vinković 3, Turčić, Godec 2, Kaštelan 7, Gaća, Bahtijarević 1, Babić 1, Šehić, Obradović 1, Lisac 3, Šalić 3, Leskovac 2.TRENER: Krešo Ivanković
HRK GORICA: Purić, Jozepović, Vrbić 4, Čakalić 3, Ceković 5, Kraljević, Bura 1, Klarica 4, Goričanec, Negran, Novak 2, Srna, Gal 1, Šalić 3, Barišić, Žarković 1, Tomašić. TRENER: Andrija Nikolić

Drugi susret između Dubrave i Gorice završio je bez pobjednika (24:24). Gorici je pripalo prvo poluvrijeme (12:10). Imala je momčad Andrije Nikolića i četiri gola prednosti (19:15), ali iskazala se mladost Dubrave kojoj je Ivanković dao priliku i stigla do preokreta (24:22). Ipak u završnici Gorica je uspjela izbjeći poraz. Nikola Kaštelan je za Dubravu zabio sedam golova, a Marin Lisac, Adam Šalić i Luka Vinković po tri. Goricu je predvodio Hrvoje Ceković (5), a Luka Klarica i Antonio Vrbić su zabili po četiri.

RK SPAČVA – HRK GORICA 28:30 (12:15)

RK SPAČVA: Ćirović, Pašagić, Maroš 4, Nađ 1, Voloder, Vašarević 4, Vignjević, Nedić, Mažuran, Antunović, R.Mihaljević 4, Radović 3, Bolanča 3, Božić 1, Čičak 4, Romić, Radovac, F.Mihaljević 1, Blašković 4.TRENER: Josip Mečić
HRK GORICA: Purić 1, Jozepović, Vrbić 1, Čakalić 2, Ceković 2, Kraljević 2, Bura 4, Klarica 6, Goričanec 2, Negran, Novak 3, Srna, Gal 2, Šalić 4, Barišić 1, Žarković, Tomašić. TRENER: Andrija Nikolić

U posljednjem susret Gorica je slavila protiv Spačve 30:28 u susretu gdje je u prvom poluvremenu imala 5 razlike (11:6). Spačva je stizala prednost i dostigla u posljednjih deset minuta (23:23). Završnica je ipak pripala Gorici kojoj je za prvo mjesto trebala pobjeda veća od četiri razlike. Luka Klarica je za Goricu zabio 6 golova, a Šalić i Bura po četiri. Kod Spačve po četiri pogotka zabili su Patrik Maroš, Karlo Vašarević, Rene Mihaljević, David Čičak i Frane Blašković.

Izjave trenera

KREŠO IVANKOVIĆ (RK DUBRAVA): Iza nas je strahovito težak tjedan gdje smo u srijedu, četvrtak i petak imali po dva treninga i danas dvije utakmice zaredom što je strahoviti napor u dvorani gdje je bilo valjda 50 stupnjeva. Ja dečkima od srca čestitam. Ovaj turnir nam je pokazao da se Dubrava ne treba bojati za svoju budućnost. Svi su iskoristili svoju šansu. Tu ima igrača koji su kadetski reprezentativci, a imamo i igrača koji je 2003.godište, a to je Luka Leskovec uz našeg Marina Lisca, Adama Šalića, Mislava Obradovića. To su još golobradi dečki koji su danas odigrali dvije vrhunske utakmice. Posljednji tjedan uoči utakmice u Švicarskoj sigurno Ćemo smanjiti ekstenzitet treninga i pojačati intenzitet što znači da će treninzi umjesto dva sata trajati sat i pol. U četvrtak kada nas očekuje i testiranje na koronavirus još ćemo smanjiti taj intenzitet, tako da u subotu možemo biti spremni koliko je to u ovom trenutku moguće s obzirom na to da smo tek tri tjedna u pripremama.

ANDRIJA NIKOLIĆ (HRK GORICA): Turnir je pokazao da možemo jer smo na momente stvarno dobro igrali obranu, prvenstveno protiv Dubrave, a u ovoj drugoj utakmici koncentracija je popustila i u principu svi su čekali kraj utakmice. Moramo više raditi na toj koncentraciji da taj period dobre igre bude duži. Ja vjerujem da smo Rumunje dobro iskautirali jer smo gledali dosta njihovih utakmica, a jedina promjena je da imaju novog vratara. Kvalitetni jesu, ali nismo ni mi loši.

JOSIP MEČIĆ (RK SPAČVA): S obzirom na to kako je ovaj dio priprema bio kratak nastup na turniru i nije bio tako loš. Vidjeli smo jedno loše prvo poluvrijeme protiv Dubrave, a drugo u izdanju kako treba biti. Protiv Gorice je rezultat mogao otići i na našu stranu. Dobro smo se istrčali i imamo još tjedan dana da odradimo finiš priprema za Metalurg. To ide prema dobrom putu, a najvažnije je da za prvenstvo budemo kakvi trebamo biti dok je nastup u Europi nagrada nakon deset godina Premijer lige i četiri godine Lige za prvaka. U Skoplju se puno toga mora posložiti. Mi moramo biti na 120 posto ako želimo doći do aktivnog rezultata za uzvrat. U dvije utakmice sve je moguće.

TEKST I FOTO: KREŠIMIR GALIĆ