Težak poraz Lokomotive na Poljudu

Nogometaši Hajduka u susretu 28. kola 1. HNL na Poljudu su deklasirali Lokomotivu s 4-0
Split: U 28. kolu Prve HNL sastali se Hajduk i Lokomotiva Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u susretu 28. kola 1. HNL na Poljudu su deklasirali Lokomotivu s 4-0. Strijelci za splitski sastav bili su Nikola Kalinić (22), Filip Krovinović (43), Dario Melnjak (54) i Emir Sahiti (62).

Od samog početka utakmice igralo se praktički na jedan gol, onaj Lokomotive, a takav pristup Hajduku je donio rezultat u 22. minuti. Grgić je sa sredine igrališta uputio okomitu loptu prema Kaliniću koji je izbjegao zaleđe, a zatim s 15 metara sjajnim lobom svladao Nevistića. Da Hajduk na odmor ode sa značajnijom prednosti pobrinuo se Krovinović koji je u 43. minuti lijepim udarcem s više od 20 metara pogodio suprotni kut suparničkog gola.

Tamo gdje je stao krajem prvog dijela, Hajduk je nastavio početkom nastavka, u 54. minuti treći pogodak postigao je Melnjak nakon uigrane akcije iz prekida. Livaja je ubacio iz slobodnog udarca u 16-erac gdje je Ferro spustio glavom loptu za Kalinića, pokušaj “škarica” domaćeg centarfora nije bio uspješan, ali koncentriran u nastavku akcije bio je Melnjak. Konačnih 4-0 postavio je Sahiti u 62. minuti, Kalinić je na sredini igrališta oteo loptu neopreznom Soldi, a Krovinović je odmah proigrao Sahitija koji se sjurio prema suparničkom golu i potom mirno prebacio istrčalog Nevistića.

S ova tri boda Hajduk je stigao na treće mjesto na ljestvici s 52 boda, koliko ima i četvrta Rijeka koja je ranije danas izgubila od Gorice s 1-0.