Zauzele su treće mjesto

Hrvatske stolnotenisačice traže osminu finala Svjetskog prvenstva

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija poražena je u posljednjem ogledu skupine protiv Egipta
WTT Zagreb 2022, 1. kolo, žene pojedinačno, Feier Han – Hana Arapović Sanjin Strukić/PIXSELL

Hrvatska ženska stolnoteniska reprezentacija poražena je u posljednjem ogledu skupine 8, ali je zauzela treće mjesto na ljestvici te će nastaviti borbu za osminu finala na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Busanu.

Prije meča posljednjeg kola protiv Egipta, hrvatske stolnotenisačice mogle su biti prve te tako izboriti direktan proboj prema osmini finala, ali su mogle biti i četvrte te ostati bez ičega. Na kraju su Hrvatice poražene od Egipta 3-0, ali su zauzele treće mjesto u skupini koje ih vodi u dodatne kvalifikacije za plasman u osminu finala. Hrvatska će razigravati protiv jedne od ekipa koja je bila druga u svojoj skupini.

Protiv Egipćanki ni jedan bod nisu osvojile Hrvatice. Hana Goda prvo je svladala Hanu Arapović 3-1 (11-4, 11-7, 8-11, 11-9), potom je Dina Meshred svladala Leu Rakovac 3-0 (11-4, 13-11, 11-8), a istim je rezultatom Yousra Helmy bila bolja od Mateje Jeger Majstorović s 3-0 (17-15, 14-12, 11-15).