Nedjelja, 07 Listopad 2018 19:43

Nogometaši Dubrave nakon današnje pobjede nad Dinamo Hidrelom, nastavili su lov za vodećim Naftaš Ivanićem koji je također bio uspješan u gostima u Obrezini kod Mladosti. Dubravci u susretu protiv gostiju iz Novog Čiča nisu dozvolili iznenađenje te su sigurnom i zasluženom pobjedom 3:1 zadržali drugu poziciju.

Zgodicima Suše i Crnoje Dubrava je već nakon 45. minuta igre imala sigurno vodstvo od 2:0. U istom ritmu domaća je momčad nastavila i u nastavku susreta kada je Fulir povisio na 3:0. Počasni pogodak za goste postigao je vratar Filipović, koji je od 73. minute zaigrao u vrhu napada. Inače, tijekom vremena provedenog na golu istaknuo se s nekoliko lijepih intervencija i jedan je od najzaslužnijih što domaći igrači nisu poentirali još koji puta.

Bio je to nadasve fer i korektan susret, u kojem sudac Tihomir Kocek nije dodijelio niti jednu javnu opomenu, što je za svaku pohvalu.

Objavljeno u Sport

Derbi susret Prve županijske lige- Istok odigran je jučer na Sportskom parku Zelenjak gdje je drugoplasirani Naftaš Ivanić ugostio vodeću Dubravu. Stigli su Dubravci u Ivanić- Grad kao jedina neporažena momčad lige, no nakon devedeset odrađenih minuta morali su čestitati domaćim igračima koji su ih porazili s 3:1, svrgnuvši ih tako s trona.

Prvih 45. minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a domaći su najbliže pogotku bili u petoj minuti kada je Radoš pogodio vratnicu. U nastavku susreta od 48. do 55. minute domaća momčad rješava pitanje pobjednika. Goste je načeo Radoš u 48., nekoliko minuta kasnije Joveš je povio na 2:0, da bi sudbinu gostiju u 55. drugim zgoditkom zapečatio Radoš.

Do kraja susreta nogometaši Dubrave uspjeli su tek ublažiti poraz.

Derbi susret sedmog kola Prve županijske lige odigran je u Dubravi, gdje je istoimeni domaćin ugostio drugoplasiranu Mladost iz Obrezine, koja je na gostovanje došla u nešto okrnjenom sastavu, što zbog ozljeda, a što zbog odlaska trenera i trojice iskusnih igrača. Bila je to tvrda i teška utakmica, u kojoj je domaća momčad došla do pobjede od 2:0.

Iako su gosti u prvom dijelu imali terensku inicijativu, Dubrava je na odmor otišla s minimalnom prednošću, nakon pogreške braniča Mladosti koji je igrao rukom u svom šesnaestercu. Kristijan Štefanac bio je siguran realizator najstrože kazne. Konačan mat gostima u 65. minuti zadaje prekrasnim pogotkom Ivan Matić koji je lobao vratara Tomića koji je u prvi mah otklonio opasnost ispucavši loptu upućenu upravo od Matića na Fulira. No, lopta je ponovno došla do Matića koji je u maniri velikih majstora postigao pogodak za veliko slavlje i nastavak rezultatskog niza.

Nakon sedam odigranih kola Dubrava na svom kontu ima 17 bodova i jedina je neporažena momčad lige s bodom više od drugoplasiranog Naftaš Ivanića, koji će u subotu na svom Zelenjaku ugostiti Dubravce.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 7. KOLO
NK DUBRAVA – NK MLADOST 2:0 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Štefanac (20-11m), 2:0 Matić (65)
NK DUBRAVA: Kozumplik, Grbavac, Leboš, Fulir, Matić (od 80. B. Crnoja), Suša, Krivan, Štefanac, Benedik (od 85. Brkljačić), Vrtar, L. Crnoja (od 46. Mesarić). TRENER: Dražen Fulir
NK MLADOST: Tomić, Martinić, Jelić, M. Tadić, J. Tadić(od 86. Kapec), Periša, Smajić, Šorša, Crepulja, Berek, Kuhar. TRENER: Nema

Nogometaši Dubrave na neugodnom gostovanju u Kobiliću došli su do boda odigravši 2:2. Jedan od junaka susreta bio je vratar Dubrave Goran Hendak koji je obranio i kazneni udarac Krasnića, a posebno je efektna bila njegova obrana u posljednjim sekundama susreta kada je vrškom prstiju izvadio ispod grede udarac Ivana Kontića.

Podjela bodova i najrealniji je ishod susreta odigranog u Kobiliću, u kojem su domaći igrači imali inicijativu u prvom, a gosti u drugom dijelu. Vatrogasac je poveo zgoditkom Krasnića, koji je odbijanac nakon što mu je vratar Hendak obranio kazneni udarac uspio poslati u nebranjeni dio mreže. Dubrava zgodicima Vrtara u prvom, te Matića u drugom dijelu preokreće rezultat u svoju korist, da bi Sambol u 63. minuti postavio konačnih 2:2.

Reakcije trenera na utakmicu

Nino Matković (NK Vatrogasac): „Na kraju ispada da je ovo zasluženo, jer oni su u drugom poluvremenu bili malo bolji od nas, dok smo mi u prvom dijelu bili bolji i šteta da nismo zabili još koji gol. Glavno da danas nismo izgubili, to nam je bilo važno. Šteta za onaj poraz u Oborovu, što nam je jedini kiks u prvenstvu.“

Dražen Fulir (NK Dubrava): „Znali smo da će biti teška utakmica, jer oni su domaćinska ekipa i to vrlo dobra ekipa. Prvih dvadeset minuta bili smo loši, kasnije smo se digli. Kad se sve sagleda rezultat je realan.“

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 6. KOLO
NK VATROGASAC – NK DUBRAVA 2:2 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Krasnić (18), 1:1 Vrtar (20), 1:2 Matić (55), 2:2 Sambolek (63)
NK VATROGASAC: Marić, Šošić (od 80. Vodolšek), Čumpek, Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Matanović, Sambol (od 82. Barišić), Kadoić (od 74. Fabečić), Krasnić, Ivkić. TRENER: Nino Matković
NK DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Fulir, Matić, Suša, Krivan (od 90. Mesarić), Štefanac, Benedik, Vrtar, L.Crnoja. TRENER: Dražen Fulir

Ponedjeljak, 17 Rujan 2018 10:40

Marko Fulir osigurao pobjedu Dubravi u Ostrni

Nogometaši Dubrave i na gostovanju u Ostrni nastavili su sjajan rezultatski niz. Kod povratnika u 1. ŽNL upisali su pobjedu od 1:0, kojom su zadržali vodeću poziciju u poretku klubova. Za nova tri boda i ostanak na vrhu strijelac je bio Marko Fulir.

-Ovo nismo očekivali, no na okupu smo već tri godine, tako da smo se potajno nadali da možemo dosta napraviti. Rezultatski pritisak nemamo, cilj je osvojiti što više bodova i tako pristupamo svakoj utakmici koja nas očekuje- kazao je trener Dražen Fulir.

Prvenstvo se nastavlja već u srijedu kada Dubravu očekuje neugodno gostovanje u Kobiliću kod Vatrogasca.

-Oni su nezgodni, pogotovo kod kuće, no budemo li mi imali pravi pristup vjerujem da možemo barem do boda- zaključio je trener Fulir.

Susret u Kobiliću igra se od 17 sati.

Nedjelja, 09 Rujan 2018 18:48

Dubrava nokautirala Mraclin za vrh poretka

Nogometaši Dubrave upisali su i treću ovosezonsku pobjedu, prvu pred domaćim navijačima. U susretu protiv Mraclina, sastav trenera Dražena Fulira pružio je sjajnih 90. minuta za kojih su nagrađeni uvjerljivom pobjedom od 4:1.

Pobjeda domaćeg sastava i više je nego zaslužena, a najljepša nagrada igračima za to je vrh poretka klubova 1. ŽNL- Istok. Dubravci na kontu za sada imaju deset bodova i najugodnije su iznenađenje lige.

Dubrava je preko Grbavca povela u petoj minuti, i s minimalnom prednošću otišlo se na odmor. U 50. minuti gosti preko Petravića dolaze do izjednačenje. Bilo je to sve od njih, jer domaći igrači nakon toga ubacuju u brzinu više i do kraja susreta s tri pogotka donose veliku radost u svoje redove. Dvostruki strijelac bio je Fulir, a mrežu vratara Dražića zatresao je i Suša.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 4. KOLO
NK DUBRAVA – NK MRACLIN 4:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Grbavac (5), 1:1 Petravić (50), 2:1 Fulir (65), 3:1 Suša (78), 4:1 Fulir (88)
NK DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Bradić (od 46. Suša), Fulir, Matić, Krivan (od 58. Brtan), Štefanac, Benedik (od 71. Brkljačić), Vrtar (od 89. Grgić), Crnoja (od 83. Mesarić). TRENER: Dražen Fulir
NK MRACLIN: Dražić, Petravić, Jakovljević (od 82. M. Kos), Dolibašić, J. Domitrović (od 46. Radanović), Rus, A. Domitrović (od 73. Cvetnić), Đurašin (od 35. Ćevid), I. Kos, Jurić (od 81. Guduraš), Čičak. TRENER: Vlado Horvat

Susjedni derbiji oduvijek imaju posebnu draž. Stvar prestiža u malim sredinama uvijek je bila bitna. Općina Dubrava svoj derbi ima u susretu između Dubrave i Zvekovca, a ova dva protivnika sastala su se jučer u Zvekovcu.

Radni dan utjecao je na nešto bolju posjetu, no susret je odigran u atmosferi kakva i doliči ovakvim susretima. Svoje sportaše došao je podržati i načelnik Tomislav Okroša i predsjednik Zajednice športskih udruga Darko Rajtar, koji su tek kratko poručili „Neka bolji pobjedi“. Ovoga puta to su bili igrači Dubrave koji su mladu domaću momčad, sastavljenu većinom od igrača juniorske momčadi porazili s 3:0. Zgoditke za pobjedničku momčad postigli su Ivan Matić, Luka Crnoja te Matija Benedik.

Mogla je pobjeda gostujućeg sastava biti i uvjerljivija, no navijače Dubrave i ovako su zadovoljni napustili Zvekovac, jer njihovi ljubimci sa sedam bodova koliko ima i Kloštar predvode ligašku ljestvicu.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 3. KOLO
NK ZVEKOVAC – NK DUBRAVA 0:3 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Matić (25), 0:2 Crnoja (39), 0:3 Benedik (55)
NK ZVEKOVAC: Jurički, Davidović, Petković, Dom. Pucelj, D. Kovačević (od 58. Pavleković), M. Kovačević (od 58. Škrivanek), De. Pucelj, Di. Pucelj, A. Kovačević (od 68. Sučević), Da. Pucelj. TRENER: Anđelko Peh
NK DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Fulir (od 73. Grgić), Matić (od 86. B. Crnoja), Suša (od 86. Mesarić), Krivan (od 89. Kasalo), Štefanac, Benedik (od 58. Brkljačić), Vrtar, L. Crnoja. TRENER: Dražen Fulir

Nogometaši Dubrave osokoljeni pobjedom u Vukovini, na otvorenju nove domaće sezone dočekali su neugodnu momčad Kloštra, koja je novo prvenstvo otvorila visokom pobjedom protiv Ostrne. Susret u Dubravi po njih nije krenuo najbolje, jer u ranoj fazi utakmice ostali su bez ponajboljeg igrala Marija Kletečkog.

Domaća momčad u tim je trenucima djelovala besprijekorno, a zgodicima Matića i Vrtara koji je s tridesetak metara pogodio rašlje imali su vodstvo od 2:0. Iako je domaća momčad imala još nekoliko prigoda da utakmicu prelomi u svoju korist, u tome nisu uspjeli, da bi Kloštar uoči odlaska na odmor preko Sesara iz slobodnog udarca smanjio rezultat.

U nastavku susreta lijepo ispunjeno gledalište moglo je uživati u pravoj utakmici u kojoj nije nedostajalo uzbuđenja s jedne i druge strane. Na visini zadatka bili su vratari, no Šemper je ipak proigravanje Kreze uspio pretvoriti u izjednačujući pogodak i podjelu bodova.

Prvo kolo 1. ŽNL susretom u Vukovini zaključili su jučer Ban Jelačić i Dubrava, a više razloga za zadovoljstvo imali su gosti koji su slavili s 2:1, preokrenuvši vodstvo domaćina. Iz Vukovine su ovog ljeta dopirali tonovi o napadu na prvo mjesto, što je potkrijepljeno i angažiranjem desetorice igrača. No, već na startu dogodio im se krivi korak u susretu protiv Dubrave koja je u novo prvenstvo ušla jača za Manuela Grbavca, Matiju Benedika i Tomislava Grgića.

Domaća je momčad povela u 30. minuti preko Josipa Matejčića. Bio je to signal da igrači trenera Dražena Fulira krenu još odlučnije, što im se isplatilo samo sedam minuta kasnije. Odličan centaršut Luke Crnoje iza leđa domaćeg vratara pospremio je Marko Fulir. U nastavak susreta ušlo se čvrsto s jedne i druge strane, uz blagu dominaciju igrača Dubrave, kojima je tri boda u 54. minuti donio Luka Crnoja koji je udarcem s dvadesetak metara iznenadio domaćeg vratara za veliko slavlje gostujućih igrača, koji su do kraja susreta uspjeli sačuvati prednost te s neugodnog gostovanja odnijeti kući tri velika boda.

Pobjeda je sjajna uvertira pred nedjeljnu domaću utakmicu protiv Kloštra koja se u Dubravi igra od 17,30 sati.

Pod vodstvom iskusnoga Dražena Fulira nogometaši Dubrave već se desetak dana pripremaju za novu sezonu Prve županijske lige, koju će otvoriti gostovanjem u Vukovini kod Bana Jelačića. U dubravskom devedesetogodišnjaku i dalje čvrsto stoje na zemlji, a jedina intencija je daljnje jačanje kluba na svim razinama.

-Sve ide svojim tokom. Još uvijek nismo kompletni zbog godišnjih odmora, no kroz koji dan sve će stvari sjesti an svoje mjesto. Vjerujem kako momčad ima potrebnu snagu za sredinu poretka s intencijom prema gornjem dijelu poretka- kaže nam trener Dražen Fulir.

Kompletan igrački kadar od lani ostao je na okupu, a njemu su priključeni Emanuel Grbavac, Matija Benedik, Danijel Bakar, Goran Grgić, povratnik Milan Suša te nekoliko juniora.

Proteklog vikenda Dubravci su odigrali i prvu pripremnu utakmicu, protivnik je bila gradečka Sloboda, koja je poražena s 9:0. Do početka prvenstva momčad će ove nedjelje odmjeriti snagu protiv Čazme, dok je posljednji protivnik 19. kolovoza Rakovec.

Stranica 1 od 2

01Portal

01portal cilja informirati građane Grada Zagreba i Zagrebačke županije o svim relevantnim zbivanja u Zagrebu i županiji. Stoga je naša ciljana skupina populacija u Gradu Zagrebu i u Zagrebačkoj županiji. Zbog stalnih kretanja ljudi između grada i županije ovaj format portala ima posebnu vrijednost. Ni jedan drugi portal ne cilja na ovaj način informirati i kroz interakciju s građanima podijeliti informacije sa svih razina organizacije lokalne uprave.