Split u završnici do pobjede protiv Cibone

Iako je Cibona vodila većim dijelom utakmice, imala i deset koševa viška u drugoj četvrtini, Splićani su bolje odigranom završnicom došli do šeste pobjede u regionalnoj ligi
154762079_3726898964066832_3880660933339434899_o Facebbok KK Split

Košarkaši Splita svladali su Cibonu sa 76-74 u utakmici 19. kola ABA lige odigranoj u KC Dražen Petrović u Zagrebu. Iako je Cibona vodila većim dijelom utakmice, imala i deset koševa viška u drugoj četvrtini, Splićani su bolje odigranom završnicom došli do šeste pobjede u regionalnoj ligi.

Odluka je pala u posljednje četiri i pol minute u koje je Cibona ušla s minimalnim vodstvom (67-66), ali su gosti u sljedeće tri minute serijom 7-0 došli do šest koševa prednosti. Posljednju priliku za povratak u utakmicu Cibona je propustila 34 sekunde prije kraja, kad je Markota promašio tricu kojom je domaća momčad mogla doći na samo poena zaostatka, da bi pri kraju napada na drugoj strani Luka Babić zakucao za 75-69 i tako osigurao pobjedu Splićanima.

Split su do pobjede predvodili Marko Luković s 20 koševa i šest asistencija, Roko Ukić sa 16 poena i pet asistencija te Luka Babić s 13 koševa, 11 skokova i pet skokova. Najbolji strijelci Cibone su bili Damir Markota s 14 i Roko Prkačin s 11 poena.