Spačva odnijela bodove iz Velike Gorice

DSC_4777

„Inati se Slavonijo“ pjevali su rukometaši Spačve u Velikoj Gorici nakon sinoćnje pobjede 35:31 nad Goricom. U susretu u kojem su jedna i druga momčad tražile prve ovosezonske bodove uspješniji su bili gosti iz Vinkovaca, koji su izuzev minimalnog domaćeg vodstva ostatak susreta bili u rezultatskoj prednosti.

Već nakon deset minuta igre gosti su imali plus četiri (4:8), da bi u posljednjim minutama njihova prednost u nekoliko navrata iznosila i šest zgoditaka. Pokušavao je domaći trener brojnim rotacijama u nastavku susreta pronaći dobitnu kombinaciju, u jednom trenutku čak je i uspio jer Goričani su serijom 6:1 u 45. minuti stigli samo na gol zaostatka (24:25).

Nažalost, bio je to tek kratkotrajan bljesak, jer domaći rukometaši u narednim su minutama prosuli sve dobro što su napravili i bodovi su otišli put Vinkovaca. Goričanima je ovo treći ovosezonski poraz, čime su i dalje na dnu poretka. Takvom raspletu malo tko se nadao, jer Gorica je imala dvije utakmice na domaćem parketu, odakle su se ranijih sezona rijetko odnosili bodovi. Prilika za popravak dojma je u subotu, kada u Veliku Goricu stiže Sesvete, protiv kojih se nama pravo na pogrešan korak.

PREMIJER LIGA, 3. KOLO
HRK GORICA – RK SPAČVA 31:35 (14:19)
HRK GORICA: Lončar 5 obrana, Ceković 9, Borić 2, Marjanović 5, Rogan, Goričanec, Negran 1, Pušić, Zrinušić, Šalić 1, Ćavar 6, Vučićević, Žarković 1, Spahić 1, Barišić 5, Totić 2 obrane.
RK SPAČVA: Stojanović 5 obrana, Maroš, Liščić, Mažurana 4, Koncul 2, Šaravanja 1, Vukušić, Antunović, Raguž 7, Mihaljević, Doma. Smojver 1, Bolanča 1, Božić 7, Domi. Smjover 6, Manci Mičević 6, Ereš 5 obrana.