Gorica - Rijeka 1-0

Sopićeve trupe riješile i Rijeku, Kristijan Fućak junak slavlja

Gorica je prepustila fenjer Šibeniku koji sada ima 2 boda manje
20230423_165803

Nogometaši Gorice nastavili su pozitivan niz rezultata u SuperSport HNL-u i u 30. kolu u kojem su na svom terenu svladali Rijeku s 1-0 i s ta tri boda pobjegli s posljednjeg mjesta na ljestvici. Strijelac pogotka vrijednog treće uzastopne pobjede bio je Kristian Fućak (63).

Gorica je motiviranije krenula u utakmicu i već u 2. minuti se tresla mreža gostiju nakon lijepog udarca Fruka s 20-ak metara, no pregledom snimke ustanovljeno je kako je ranije tijekom akcije Bralić bio u zaleđu.

Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 37. minuti kada je Krizmanić neopreznim startom u svom kaznenom prostoru udario po nogama najboljeg strijelca Rijeke Frigana koji je potom ostao i ležati na travnjaku. No, glavni sudac Čulina nije procijenio kako se radi o prekršaju za najstrožu kaznu.

I u drugom poluvremenu Gorica je bila aktivnija te je stigla do vrlo važnog pogotka u 63. minuti. Odlični stoper Bralić, koji se u posljednje vrijeme često uključuje u napadačke akcije, uspio je donijeti loptu u opasnu zonu, nju je prihvatio Fućak i potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni donji kut nemoćnog Labrovića.

Iako je Raspopović u 78. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton zbog simuliranja, Gorica je uspjela obraniti minimalnu prednost i maknuti se s posljednjeg mjesta ljestvice po prvi put nakon 11. kola.

Deveta Gorica sada ima 26 bodova, dva više od posljednjeg Šibenika.