Slavlje Lokomotive u derbiju začelja

U derbiju začelja Prve HNL Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Varaždin sa 4-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas
Lokomotiva i Varaždin sastali se u 30. kolu HT Prve lige Sanjin Strukic/PIXSELL

U derbiju začelja Prve HNL Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Varaždin sa 4-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Golove za prvu pobjedu Lokomotive nakon šest uzastopnih poraza zabili su Mate Maleš (3), Kyriakos Papadopuolos (32) i Roko Šimić (84-11m, 86), sin bivšeg Vatrenog Daria Šimića.

Lokomotiva je povela već u 3. minuti utakmice, a u petercu je zabio Mate Maleš nakon ubačaja iz kornera. Zanimljivo, bio je to prvi gol Lokosa nakon 515 minuta posta. Posljednji pogodak Lokomotiva je zabila 10. ožujka u porazu 1-3 od Istre 1961 kada je u 28. minuti zabio je Ifran Hadžić, a potom pet utakmica (Istra, Osijek, Hajduk, Dinamo, Rijeka) nije pronašla put do mreže. Crnu seriju prekinuo je Maleš.

Domaćin je povećao prednost u 32. minuti. Pivarić je ubacio, a Papadopuolos glavom zabio za 2-0. U samoj završnici prvog dijela Varaždin je bio korak do smanjenja rezultata, no Postonjski je iz slobodnog udarca pogodio okvir gola.

U 52. minuti vidjeli smo prilike na obje strane. Prvo je Hadžić pogodio gredu, a odmah potom krilni igrač Varaždina Demir Peco je odlično pucao, no Krunoslav Hendija je obranio.

U posljednjih pola sata Varaždin je imao nekoliko izglednih prilika, no nije uspio smanjiti rezultat već je primio još dva gola, a oba je zabio Roko Šimić. Za 3-0 iz jedanaesterca u 84. minuti, a konačnih 4-0 dvije minute kasnije lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Lokomotiva je ostala na začelju, no primakla se Istri 1961 na samo bod zaostatka.