Slavlje futsal reprezentacije u Danskoj

Nakon domaćeg trijumfa 4:1 nad Albanijom izabranici Marinka Mavrovića slavili su istim rezultatom i na gostovanju u Danskoj
Osijek: Elitno kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu, Rusija – Hrvatska Davor Javorović/PIXSELL

Futsal reprezentacija Hrvatske ostvarila je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine. Nakon domaćeg trijumfa 4:1 nad Albanijom izabranici Marinka Mavrovića slavili su istim rezultatom i na gostovanju u Danskoj.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Josip Suton u 7. minuti. Iz slobodnog udarca izjednačio je Jorgensen u 10. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu Hrvatska je zagospodarila terenom i već u 24. minuti je Stjepan Perišić pogodio za 2-1.

U 32. minuti se Dario Marinović sjajnim ‘lažnjakom’ oslobodio vratara i između dva danska braniča provukao loptu u mrežu za 3-1. Danci su potom zaigrali s igračem u polju umjesto vratara, što su hrvatski reprezentativci kaznili u 35. minuti kad je nebranjenu mrežu pogodio Vedran Matošević.

Hrvatska je s maksimalnim učinkom od šest bodova iz dva nastupa na vrhu ljestvice kvalifikacijske skupine 1, a bez bodova su Danska i Albanija. Ukrajina još nije odigrala nijednu utakmicu, a upravo su Ukrajinci sljedeći suparnici najboljim hrvatskim futsal igračima.

Taj dvoboj je na rasporedu 3. ožujka u osječkoj dvorani Gradski vrt.