Slavlje Cibone u Beogradu, u produžetku je pao Partizan

Cibona je do pobjede protiv Partizana u Beogradu nakon 10 godina stigla u vrlo neizvjesnoj završnici
DSC_0048

Košarkaši Cibone u susretu 20. kola regionalne ABA lige kao gosti u Beogradu svladali su Partizan s 90-87 nakon produžetka. Cibona je do pobjede protiv Partizana u Beogradu nakon 10 godina stigla u vrlo neizvjesnoj završnici u kojoj su oba sastava imala nekoliko prilika privesti susret u svoju korist.

U junaka pobjede zagrebačkog sastava izrastao je Mateo Drežnjak koji je sedam od svojih devet koševa postigao u produžetku. Drežnjak je s dva prodora na početku dodatnih pet minuta odveo Cibonu do vodstva 84-81, dok je Planinić s dva pogođena slobodna bacanja povisio na 86-81 1:50 minuta prije kraja.

Ipak, Partizan je nakon pogreške Prkačina 10 sekundi prije kraja kod prednosti Cibone 89-87 imao novu šansu za povratak, ali je Thomas umjesto da šutira tricu napravio pogrešku u vođenju. Potom je Drežnjak pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 90-87, no Partizanu je ostalo još samo toliko vremena da Dangubić pokuša tricu za izjednačenje sa svoje polovice koju nije pogodio.

Cibonu su do pobjede predvodili Roko Prkačin i Toni Nakić s po 23 koša, a kapetan Prkačin je sakupio i 10 skokova, dok je najefikasniji u redovima Partizana bio Uroš Trifunović s 20 ubačaja.