Slaven Belupo slavio na Šubićevcu, junak Arber Hoxha

Šestom pobjedom u sezoni Slaven Belupo je došao do 20 bodova i učvrstio se na četvrtom mjestu ljestvice
Šibenik i Slaven Belupo igraju 13. kolo Prve HNL na Šubićevcu Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Slaven Belupa slavili su s 2-0 na gostovanju kod Šibenika u prvoj utakmici 13. kola SuperSport HNL-a. Strijelac oba pogotka bio je Arber Hoxha.

Šestom pobjedom u sezoni Slaven Belupo je došao do 20 bodova i učvrstio se na četvrtom mjestu ljestvice. Šibenik je već deset utakmica bez pobjede, a nakon trećeg ovosezonskog poraza ostao je na 12 bodova, što ga svrstava na sedmu poziciju.

Početak dvoboja bio je obećavajući, s prilikama na obje strane. Prvo je za Šibenčane zaprijetio Ivica Vidović, ali je njegov udarac u 4. minuti završio u gostujućem bloku, da bi na drugoj strani Ante Crnac iz dobre pozicije poslao loptu pokraj gola. Samo minutu poslije zatresla se vratnica domaćih vrata. Arber Hoxha je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i gađao bliži kut, ali je Rogić malo skrenuo loptu, tako da je ona umjesto u mreži, završila na vratnici. U 22. minuti vidjeli smo pogodak. Postigao ga je šibenski Japanac Haruki Arai, ali je opravdano poništen zbog zaleđa u kojem se našao Delić u začetku akcije.

Četiri minute poslije prvi put se istaknuo gostujući vratar Ivan Čović. Nakon udarca iz kuta najviši je u skoku bio Bernardo Matić, a njegov odličan udarac glavom još je bolje obranio Čović i spriječio vodstvo domaće momčadi. Do kraja prvog poluvremena ništa se značajnije nije događalo pred vratima jedne i druge momčadi. U šestoj minuti nastavka vidjeli smo novu sjajnu intervenciju Čovića. I opet je domaća momčad zaprijetila nakon udarca iz kuta. Sada je glavom pucao Mislav Matić, a Čović sjajnom paradom izvukao loptu koja je išla uz samu vratnicu.

U 70. minuti ozlijeđen je Josip Kvesić, koji je u 35. minuti zamijenio Kolumbijca Minu, također zbog ozljede. U trenutku dok je Kvesiću ukazivana pomoć, Slaven Belupo je došao do vodećeg pogotka. Baš kao i kod najboljih prilika Šibenika, pogotku Koprivničana također je prethodio udarac iz kuta. Odlično ga je izveo Robert Mudražija, na 7-8 metara po sredini vrata sam je ostao Arber Hoxha i glavom poslao loptu koja se od travnjaka odbila u gornji lijevi kut iznad nemoćnog vratara Lovre Rogića.

Čović je još jednom ostao nesavladan kad je s 12-13 metara pucao Karlo Špeljak, ali njegov udarac po sredini gola bio je lak plijen za gostujućeg čuvara mreže. Pobjeda Slaven Belupa potvrđena je u 89. minuti, a strijelac je ponovno bio Arber Hoxha. Čović je ispucao, Krstanović spustio glavom, Hoxha lijepo primio, sjurio se prema kaznenom prostoru i s 20-ak metara, snažno i precizno pogodio gornji lijevi kut šibenskog gola.