Sjajni PPD Zagreb u Areni srušio mađarski Veszprem

Zagreb: Utakmica EHF Lige prvaka između PPD Zagreb i Telekom Veszprem Slavko Midžor/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba u susretu 8. kola skupine A Lige prvaka u zagrebačkoj Areni svladali su mađarski Veszprem s 29-26. Tjedan dana nakon što su u neizvjesnoj utakmici izgubili u Veszpremu, igrači hrvatskog prvaka pokazali su kako to nije bilo slučajno te su protiv vrlo jakog suparnika upisali svoju drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka.

Sredinom drugog poluvremena bilo je 21-19 za Veszprem, ali uslijedila je sjajna serija 8-1 Zagrebaša kojom su pet minuta prije kraja stigli do nedostižnih 27-22.

Sjajan je na vratima bio Dino Slavić, dok su se za pogotke pobrinuli Karpo Sirotić sa šest te Luka Lovre Klarica, Zvonimir Srna i Stefan Dodić s po četiri pogotka. Kod Veszprema su po sedam golova postigli Yahia Fathy i Andreas Nilsson.

PPD Zagreb sada ima pet osvojenih bodova te se nalazi na sedmom mjestu, dok je Veszprem vodeći s 13 bodova.

Za osam dana PPD Zagreb će gostovati kod Binama u Bukureštu.