Sandra Perković osvojila srebro, Marija Tolj osma

Sandrina je to čak 12. medalja na velikim natjecanjima, pri čemu peta na svjetskim prvenstvima što nije uspjelo niti jednoj diskašici na svijetu
sperkovic67 Hrvatski atletski savez

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je srebrnu medalju u bacanju diska na Svjetskom prvenstvu u američkom Eugeneu, dok je naša druga predstavnica Marija Tolj bila osma.

Perković je bila druga s rezultatom 68.45 što je njezin najbolji hitac ove sezone. No, to ipak nije bilo dovoljno za zlato koje je iznenađujuće osvojila Kineskinja Bin Feng sa 69.12. Broncu je osvojila olimpijska pobjednica iz Tokija Amerikanka Valarie Allman sa 68.30 metara.

– Nakon četvrtog mjesta na olimpijskim igrama u Tokiju stajanje na pobjedničkom postolju mnogo mi znači. Nastavit ću sljedeće godine u Budimpešti. Obećala sam da ću nastaviti karijeru do Brisbanea. Jedva čekam da stignem na aerodrom i vidim svoju majku i svoju obitelj, rekla je Perković.

Sandrina je to čak 12. medalja na velikim natjecanjima, pri čemu peta na svjetskim prvenstvima što nije uspjelo niti jednoj diskašici na svijetu.

Veliki uspjeh ostvarila je i 22-godišnja Marija Tolj. U svom prvom finalu na nekom velikom seniorskom natjecanju bila je osma sa 63.07 metara.

Nažalost, Sara Kolak se nije uspjela plasirati u finale koplja. Norma je bila 62.50 metara, međutim olimpijska pobjednica iz Rio de Janeira u kvalifikacijama nije ostvarila niti jedan ispravan hitac.